Z Modřanské rokle v Praze se vrátily do Ejpovic tamější národní házenkářky s výhrou 20:14

Modřanskou roklí se v neděli dopoledne můžete projet na kole nebo se jen tak proběhnou od jejího ústí až k Libuši po udržované cestě, ale také se tak dvakrát do měsíce v průběhu podzimu můžete zastavit hned na začátku a vejít do areálu zdejšího spolku národní házené Spartaku Modřany.

Svá utkání zde totiž hrají účastnice druhé ligy skupiny A ženy Spartaku Modřany, které druhou zářijovou neděli hostily na domácí půdě tým žen z Ejpovic. Hráčky z Plzeňského kraje zde naposled v polovině června prohrály, třebaže jen o jednu branku  20:21. Tentokrát si Ejpovičanky odvezly výhru a hodně výraznou.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Národní házená, o které se ještě před padesáti lety běžně hovořilo jako o české házené, není tak běžným sportem jako její mezinárodní verze, ale pravidla hry snadno pochopíte. Pochopíte i to, proč  se jednomu týmu vede lépe než tomu druhému.

Pražanky v duelu s děvčaty z obce z Rokycanského okresu stačily držet krok ještě do poločasu, kdy měly jen jednobrankovou ztrátu. Ve druhém poločase se domácímu týmu nejenže nepodařilo vyrovnat, ale  ke konci utkání hráčky modřanského Spartaku doslova rezignovaly, když neudržely závěrečnou brankovou smršť rozjetých Ejpovičanek.

Jak říkám...

"Udělaly jsme z brankářky Ejpovic nepřekonatelnou hvězdu zápasu, protože jsme selhaly ve střelbě na branku. Ta nám prostě nešla," řekla po utkání obránkyně Modřan jinak i trenérka mládeže Magda Vilčáková.

Praha 9. září 2018

Druhá liga skupina A v národní házené žen

Spartak Modřany - Ejpovice  14:20  (8:9)
Branky: Lucie Nesnídalová 7, Bára Špatková 4, Bára Kovaříková 2, Radka Kremlíková 1 -  Kateřina Loukotová 11, Magda Vlasáková 6, Alexa Thöndlová 3  *

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)