Z irské metropole Dublinu přivezli fotbalisté Mladé Boleslavi postupovou naději

Mladoboleslavští v Irsku druhý červencový čtvrtek  zaslouženě porazili houževnatý tým, který přehráli kombinačně i střelecky a eliminovali tak očekávanou soupeřovu tvrdost a bojovnost. Výhrou o jeden gól na soupeřově hřišti získali postupovou naději do domácí odvety.

Poprvé se skore změnilo až ve 35. minutě,  kdy Matějovský založil útok po pravé straně hřiště přes Mareše, který přihrál rozběhnutému Přikrylovi a jeho povedený centr Mebrahtu u bližší tyče hlavou poslal do soupeřovy sítě - 0:1.

Druhý poločas začaly oboustranně ofenzívně oba týmy, ale šťastněji Shamrock Rovers.
Ve 48. minutě po autovém vhazování si Burke, kterému Boleslavští dopřáli nečekaně moc prostoru, zpracoval míč a nečekanou střelou z pětadvaceti metrů do pravého horního růžku překvapil brankáře Diviše - 1:1.

V 63. minutě Matějovský svou typickou kolmou přihrávkou našel v soupeřově vápně Chramostu a z jeho nezištné přihrávky Mebrahtu ze dvou metrů snadno poslal Boleslav podruhé do vedení - 1:2.

V 88. minutě po nadýchaném obloučku Pauscheka se přesnou hlavou k pravé tyči gólově prosadil Chramosta - 1:3.

Irové se však nevzdávali a i když boleslavský trenér Uhrin hru rozkouskoval dvojím střídáním v poslední minutě utkání, tak Shamrock Rovers využil svého posledního trestného kopu.
V nastaveném čase oblouček do vápna boleslavská defenzíva nezvládla a Burke nekompromisní ranou prostřelil chumel hráčů - 2:3.

Přesto Boleslavští odjeli z irského Dublinu jako vítězové s postupovou nadějí do odvety.

Shamrock Rovers FC - FK Mladá Boleslav 2:3 (0:1)
Branky: 48. a 90. Burke - 35. a 63. Golgol Mebrahtu, 88. Chramosta * Rozhodčí: Pandžič - Nilsson, Hallin (všichni Švédsko) *  Diváků: 4500
FK Mladá Boleslav: Diviš - Pauschek, Čmovš, Stronati, Fleišman - Rada - Přikryl, Matějovský (90. Magera), Mareš (73. Fabián), Chramosta - Mebrahtu (90. Jánoš).
Shamrock Rovers FC: Chencinski - Madden, Lopes, Webster, Byrne - Finn, Connolly - Miele (83. McAllister), Burke, Clarke - Shaw.
(ps, FK Mladá Boleslav, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)