Z evropského poháru v Gliwicích vezou juniorští ploutvaři 12 medailí

V sobotu a v neděli 10. – 11. listopadu 2018 se v polských Gliwicích uskutečnily mezinárodní závody Finswimming European Junior Cup – Evropský pohár juniorů v ploutvovém plavání. V Polsku se představilo více než 200 závodníků z 28 klubů Ukrajiny, Ruska, Estonska, Litvy, Slovenska, Polska a nechyběli samozřejmě ani čeští junioři, kteří se v početné mezinárodní konkurenci rozhodně neztratili.

Čeští závodníci vybojovali v Polsku 12 medailí. O tři zlaté se postaral Matyáš Kubíček (Aquaklub Liberec), který ve svých třech startech nepoznal přemožitele a ovládl závody na 200 PP, 400 PP a 800 PP. Nejúspěšnějším českým klubem byl na evropském juniorském poháru přerovský klub Fast Fins, jehož závodníci vybojovali čtyři cenné kovy. Adéla Zapletalová zvítězila na trati 200 BIFI a ke zlatu přidala také dva bronzy v závodech na 50 BIFI a 100 BIFI. Kateřina Padalíková doplnila přerovskou sbírku o stříbro ze závodu na 200 PP.

Trojnásobnou medailovou radost zažil v Gliwicích klub Subaquaklub Delfín z Tábora. Matěj Novotný si na trati 800 PP doplaval pro stříbro. Na stejné trati byla bronzová Klára Mazalová, která na poloviční trati 400 PP přidala stříbro.

Z medailí se pak radovali také Jan Janásek (NEMO Zlín), který na trati 800 PP ve své věkové kategorii získal bronz, stejně jako Daniel Cimburek (KP Pardubice), který si pro bronz doplaval na trati 100 BIFI.

Češi v Polsku nezískali jen cenné kovy, ale přepisovali také české rekordní tabulky. České rekordy a svá osobní maxima si vylepšili Matyáš Kubíček na trati 200 PP, Klára Mazalová na trati 800 PP a Antonín Piňos (Fast Fins Přerov) na distanci 400 BIFI,

Kompletní výsledky z Evropského poháru juniorů v ploutvovém plavání naleznete zde.

(dm, Sdružení sportovních svazů české republiky, SportovníListy.cz, foto: Helena Janásková )