Z Evropského poháru juniorů vezou ploutvoví plavci 15 medailí

Ploutvoví plavci mají na podzim napilno a kromě domácích závodů vyráží reprezentovat Českou republiku i na mezinárodní akce. Jednou z nich byl i Evropský pohár juniorů v ploutvovém plavání, který v termínu 4. – 5. listopadu 2017 hostilo polské město Gliwice.

Nejúspěšnějším českým reprezentantem byl Jakub Klimpar, který v Gliwicích nepoznal přemožitele. Zlato získal v závodě na 50 m bfins, 100 m bifins i na 200 m bifins. Jakub Klimpar je členem velmi úspěšného klubu Laguna Nový Jičín a v Polsku byl jedním z pouhých čtyř závodníků, kteří zůstali neporaženi.

Úspěšný víkend v Polsku má za sebou i Matyáš Kubíček z Aquaklubu Liberec. Ten vybojoval zlato na trati 800 m PP, a to dokonce v českém rekordu ve své kategorii C (a zároveň v rekordu závodu), a na trati 100 m PP. Stříbro mu patří ze závodu na 200 m PP.

Tři cenné kovy si z Polska odvezl také Filip Látal, jehož domovským klubem je KSP Olomouc. Bronz vybojoval na distanci 800 m PP a 100 m RP. V závodě na 400 m PP se dokonce nenašel rychlejší závodník a Filip Látal ke dvěma bronzům přidal i zlato.

Za svými mužskými kolegy nezaostaly ani české ploutvařky. Dvě zlata a stříbro vybojovala na evropském poháru Alžběta Hnáthová, také členka KSP Olomouc. Přemožitelku nepoznala česká závodnice na tratích 800 m PP a 400 m PP. Stříbro vybojovala na distanci 200 m PP, když nestačila pouze na soupeřku z Estonska.

Stříbro a bronz v Gliwicích získala Hana Švandová z Klubu sportovních potápěčů Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Doplavala si pro ně na tratích 800 m PP (stříbro) a 400 m PP (bronz).

Českou medailovou sbírku ještě o jeden bronz rozšířila Nikola Krausová z Aquaklubu Liberec, která jej získala v závodě na 100 m RP.

Čeští junioři si tak z Polska odvezli celkem 15 cenných kovů – 8 zlatých, 3 stříbrné a 4 bronzové medaile. V konkurenci 34 evropských klubů čeští zástupci obsadili 17. místo (KSP Olomouc, 414 bodů), 22. místo (Aquaklub Liberec, 257 bodů), 23. místo (SKORPEN Přerov, 247 bodů), 26. místo (Laguna Nový Jičín, 200 bodů) a 28. místo (Klub sportovních potápěčů Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, 112 bodů).

(dm, Sdružení sportovních svazů, SportovníListy.cz,  foto: archiv, Hana Janásková)