Výprava ČR v požárním sportu celkem získala na olympiádě 38 medailí, z toho 14 zlatých

Poslední den „ hasičské olympiády“ třetí červencovou sobotu patřil klasickým disciplínám CTIF a výstupu do 4. patra cvičné věže. Na věžích Češi brali jednu zlatou a v klasice zlato i stříbro!

Po závodě v klasických disciplínách CTIF v kategorii A z předchozího dne, poslední den olympiády   nastoupila na dráhu stadionu Lind družstva mužů dobrovolných i profesionálních hasičů v kategorii B (v těchto družstvech je všem členům nad 35 let) a žen, opět v kategoriích A i B.

Závodnice z Bludova a Pískové Lhoty se na útocích nevyhnuly chybám, ale ve štafetách se jim dařilo. Čtyři družstva žen se umístila v první dvacítce ...  9. místo Velké Meziříčí, 13. místo Vlčnov, 15. místo Písková Lhota, 19. místo Bludov. Ženy z SDH Skalice závodily v kategorii B a vybojovaly si druhé místo! Muži z Vlčnova M3 získali 16. místo. Mezi profesionálními hasiči kategorie B svoji kategorii vyhráli zástupci HZS Královéhradeckého kraje!!!

Nedaleko centra města se za velkého zájmu diváků konal hlavní závod ve výstupu do 4. patra cvičné věže. Češi se do finále probojovali v kategorii dobrovolní hasiči – Milan Nerval a Jindřich Harasimovič – a v kategorii ženy Adriana Janíčková. Milan Nerval  ve svém finále vybojoval časem 14,04 zlato a Jindřich Harasimovič za 14,61 bral bronz! V historicky prvním olympijském závodě žen ve výstupu na věž získalo Adriana 4. místo časem 8,02. V součtu časů týmů pak obsadily ženy A stříbrnou příčku a ženy C bronzovou. Také muži brali z věží 2 kolektivní medaile, áčko zlato a béčko stříbro. Profi tým vybojoval bronzovou medaili.

Na večerním slavnostním vyhodnocení byly také vyhlášeny výsledky dvojboje jednotlivců. Součtem časů ze stovek a věží obsadila 3. místo Barbora Šubrtová a 2. místo Veronika Krejčí. Mezi dobrovolnými hasiči pak všechny cenné kovy odvezli Češi - 1. Milan Netrval, 2. Stanislav Paulíček a 3. Dominik Soukup.

Česká reprezentační družstva opět ukázala, že patří ke světové špičce. V celkovém hodnocení obsadila družstva žen A, B, C první, druhé a třetí místo. Muži A zvítězili před Němci a třetím družstvem C. Také profesionálové vezou z celkového hodnocení medaili – bronzovou.

Výprava požárního sportu celkem získala 38 medailí, z toho 14 zlatých.

Součástí výpravy bylo také 21 rozhodčích – mládeže, klasických disciplín CTIF i požárního sportu.

XVII. mezinárodní hasičská soutěž se uskuteční v roce 2021. Děti se potkají na XXII. Mezinárodní setkání hasičské mládeže za dva roky ve Švýcarsku.

SportovniListy.cz dále napsaly ...

Profi tým hasičů ČR ve Villachu časem 54,24 zaběhl nový olympijský rekord

Obhajoba vítězství z Opole děvčatům z Pískové Lhoty ve Villachu vyšla!

Ve Villachu padl světový rekord. Šárka Jiroušová jej dosáhla v běhu na 100 metrů s překážkami

Ve Villachu se čeká na start XXI. Setkání mládeže a XVI. Mezinárodní hasičské soutěže