Vydařený premiérový školní závod v Target Sprintu. Víte, co to je?

V úterý 22. května 2018, za příjemného teplého jarního počasí, uspořádalo Sdružení sportovních svazů České republiky, z.s. ve spolupráci se Základní školou Masarykova v Čáslavi premiérový školní závod v Target Sprintu. Target Sprint je poměrně mladá sportovní disciplína, která v sobě kombinuje běh na střední vzdálenost (3 x 400 m) a střelbu na terč (2 x 5 zasažených terčů). Dvě střelecké položky absolvují závodníci postupně po prvním a druhém běžeckém okruhu.

Pro první školní závod byla vybrána Základní škola Masarykova v Čáslavi, konkrétně žáci 6. tříd. Ti v dubnu 2018 absolvovali střelecký trénink, aby se seznámili s pravidly a naučili se zacházet se zbraněmi (pro tyto účely i pro účely závodu byly použity laserové zbraně a školáci stříleli v poloze vleže). V úterý 22. května se pak na atletickém oválu ve Vodrantech uskutečnil ostrý závod, do kterého nastoupilo 37 školáků (22 dívek a 15 chlapců).

Nejrychlejší dívkou byla Andrea Dočekalová, která závod zvládla za 6:12,3 s. Druhé místo obsadila Adéla Kopecká s časem 6:41,7 s, pro třetí místo si s časem 7:05,4 s doběhla Tereza Stehnová. Také mezi chlapci byly k vidění velmi dobré sportovní výkony. David Beneš zvítězil s absolutně nejrychlejším časem 5:51,2 s, Vojtěch Hamsa na druhém místě zaběhl čas 6:50,3 s a třetí Matěj Šváb si v cíli zapsal čas 7:23,3 s.

"Jsme rádi, že díky spolupráci se Sdružením sportovních svazů České republiky můžeme být u zrodu této zajímavé sportovní disciplíny. Závodníci mě potěšili, bez výjimky houževnatě bojovali a myslím, že nakonec vyhráli všichni," chválil svoje žáky Jaroslav Vostrovský, ředitel 1. ZŠ Masarykova v Čáslavi.

"S čáslavskou Základní školou v Masarykově ulici nespolupracujeme náhodou, děti byly skvělé a jen potvrdily, že sportovní úroveň chlapců a dívek této školy se díky obětavé práci a sportovnímu zaujetí pedagogů drží dlouhodobě na vysoké úrovni. Jsem přesvědčený, že Target Sprint je atraktivní a perspektivní sportovní disciplína, která se bude v České republice dynamicky rozvíjet," hodnotí a plánuje Václav Jalovecký, projektový ředitel Sdružení sportovních svazů České republiky.

Všech 37 závodníků doběhlo do cíle a nikdo závod nevzdal! To svědčí i o tom, že mladé čáslavské školáky Target Sprint zaujal a že se jim závod v této zajímavé sportovní disciplíně líbil.

(redakce, SportovníListy.cz, foto: Sdružení sportovních svazů České republiky)