Vodní slalomáři jsou v Bratislavě, kde startuje MS juniorů a závodníků do 23 let. Držíme palce

[ title]
Už v pondělí 17. července 2017 startuje nejvýznamnější akce roku pro reprezentaci vodních slalomářů v kategorii juniorů a závodníků do 23 let. Na mistrovství světa Bratislavě bude mít český tým hned několik želízek v ohni, na čele s loni stříbrným Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou nebo Matyášem Lhotou mezi singkanoisty, nebo kajakářku Amálii Hilgertovou. Až 475 sportovců ze 48 krajin světa bude bojovat o tituly v areálu vodních sportů Divoká voda v bratislavském Čunově.

"Mistrovství světa je pro mě letošním vrcholem sezóny. Chtěl bych navázat na úspěchy z 23 kategorie z loňského roku, tudíž mým cílem musí být medaile. Na druhou stranu moc dobře vím, že důležitý krok bude už v semifinále, kde musím předvést dobrou jízdu a zajistit si postup do finále, abych mohl bojovat o medaile. Trať v Čunovu patří mezi mé oblíbené, akorát mě moc nepotěšili organizátoři s posunutím startu a zkrácením tratě o dobrých 20 vteřin, závod bude díky tomu strašně vyrovnaný a nebude prostor na sebemenší chyby," řekl Lukáš Rohan, šestý závodník na Světovém poháru v německém Markkleebergu.

Mezi singlkanoisty může překvapit i devatenáctiletý rodák z Olomouce Václav Chaloupka. "Pro mě osobně je největším favoritem Lukáš Rohan. Ale je tam také Ivaldi z Itálie, který dokázal na prvním svěťáku v Troji dojet třetí, což je úžasný úspěch. Takže je tam velká konkurence a závod ve třiadvacítkách bude mít letos hodně vysokou úroveň. Bude to určitě hodně velký skok oproti juniorům," řekl bronzový z juniorského šampionátu před dvěma lety v Brazílii.

Juniorská mistryně světa, kajakářka Amálie Hilgertová se představí v září i na světovém šampionátu mezi dospělými. "Ambice mám pro tenhle rok hlavně v podobě získávání zkušeností, protože takhle náročnou sezónu jsem ještě nikdy neměla. Letos jsem jela všechny dosavadní tři Světové poháry, takže jsem trochu unavenější, než bych chtěla," řekla Hilgertová. "Ráda bych byla zase ve finále jako loni, ale holky, co se mnou závodí, jsou všechny hrozně dobré. Budu bojovat o finále a tam už se pak může stát všechno," dodala.

Mezi juniory bude startovat i vítěz seniorské nominace singlkanoistů Matyáš Lhota. "Ale soustředím se letos hlavně na výsledky v juniorské kategorii, kde mě letos čeká obhajoba stříbrné medaile na MS juniorů a titulu juniorského mistra Evropy. Mezi seniory se těším hlavně na sbírání zkušeností," řekl Lhota.

Bratislavský juniorský šampionát ve vodním slalomu začíná slavnostním zahájením v pondělí 17. července 2017 a vrcholit bude koncem týdne. Do slovenského hlavního města se mistrovství vrací po patnácti letech.

Reprezentace U23

C1 muži: Lukáš Rohan, Jan Větrovský a Václav Chaloupka.
K1 ženy: Karolína Galušková, Amálie Hilgertová a Barbora Valíková.
K1 muži: Alexandr Maikranz, Michael Matějka a Matouš Petřík.
C1 ženy: Martina Satková, Jana Matulková a Tereza Fišerová.
C2 muži: Albert Kašpar - Jakub Mrůzek, Vojtěch Heger - Tomáš Heger a Vojtěch Zapletal / Mikuláš Zapletal.

Reprezentace junioři:

K1 muži: Tomáš Zima, Josef Žížala a Jan Bárta
K1 ženy: Lucie Nesnídalová, Antonie Galušková a Kateřina Beková
C1 muži: Matyáš Lhota, Vojtěch Heger a Jan Kaminský.
C1 ženy: Eva Říhová, Gabriela Satková a Alexandra Vrbová.
C2 muži: Vít Pohanka / Denis Wendl, Jan Vrublovský / Petr Novotný.

Medailisté 2016 (Krakow):

Junioři ...
C1 muži – Matyáš Lhota - stříbro
C1 ženy – Tereza Fišerová – zlato
K1 ženy – Antonie Galušková – bronz
C2 muži – Kašpar/Mrůzek - zlato

Do 23 let:
C1 muži - Lukáš Rohan – stříbro
K1 ženy - Karolína Galušková – stříbro

(ps, Kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)