Veslaři ČVUT znovu ovládli závod Univerzitních osem na Vltavě

Za předchozích pět ročníků závod univerzitních osem pouze jednou poznal jiného vítěze než ČVUT. Ani rok 2016 nebyl jiný.  Závod ovládla osma  Českého vysokého učení technického, která vyzrála na tvrdou konkurenci.

Už v rozjížďce čekal pozdější vítěze velmi zajímavý souboj. V ní totiž bojovali o postup se zahraničními soupeři, lodí číslo 1 Technické univerzity Drážďany a ženským družstvem univerzity z Los Angeles. Tento závod však největší favorité zvládli skvěle a s časem 2:54.970 si zajistili postup do finále A.

V něm kromě ČVUT startovaly také Univerzita Karlova, Univerzita Pardubice, Česká zemědělská univerzita a Vysoká škola ekonomická a už od úvodních metrů se hlavní soupeři postarali o zajímavou podívanou. Univerzita Karlova, ČVUT a ČZU dokázaly zbylým lodím od úvodu odskočit a došlo ke strhujícímu souboji až do samotného závěru. ČVUT však dokázala všem ujet a vytvořit si náskok před druhou ČZU. Cílový čas vítěze činil 2:37.260

Nakonec  se diváci na stupních vítězů dočkali zcela shodného pořadí, jako tomu bylo v minulém ročníku. Druhá dojela osma České zemědělské univerzity v Praze, která v souboji o stříbro dokázala překonat nakonec třetí Univerzitu Karlovu. Neoblíbená čtvrtá příčka zbyla pro Vysokou školu ekonomickou.

České vysoké učení technické ve složení Jiří Kopáč, Jan Hájek, Ondřej Šamš, Miloš Láznička, Milan Bruncvík, Martin Basl, Jakub Paroulek, Jaroslav Kedaj s kormidelnicí Terezou Paroulkovou tak znovu dokázalo v tradičním akademickém  závodě triumfovat.

Mezi ženskými posádkami si nejlépe vedla loď univerzity z Los Angeles, která zároveň s časem 3:03.008 ovládla finále C. Svým soupeřkám z Masarykovy univerzity v Brně nedaly šanci a do cíle dorazily s náskokem téměř dvaceti sekund. Třetí v této kategorii skončila třetí loď Technické univerzity Drážďany.


Primátorky: univerzitní závody osem
Praha 3. června 2016

Zrcadlo výsledků

Pořadí finále A: 1. ČVUT, 2. ČZU, 3. UK, 4. VŠE, 5. Univerzita Pardubice.


(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)