Veslařem roku 2018 byl vyhlášen devítinásobný vítěz této ankety Ondřej Synek

[ title]
Skifař Ondřej Synek byl podeváté v kariéře vyhlášen nejlepším českým veslařem roku. Stříbrný veslař  z  mistrovství světa 2018 v Plovdivu očekával, že tradiční anketu vyhraje, což se stalo už  pošesté v řadě. Cenu pro nejlepšího trenéra převzal také pošesté za sebou Milan Doleček starší, který v pražské Dukle netrénuje pouze Ondřeje  Synka, ale i další borce umístěné hned za Synkem  a to hochy z dvojky bez kormidelníka Lukáše Helešice a Jakuba Podrazila.

SportovníListy.cz byly na místě děje ...


Šestatřicetiletý Ondřej Synek byl v roce 2018 jediným českým medailistou na MS.  Druhé místo v anketě pak obsadila dvojice z dvojky bez kormidelníka Lukáš Helešic a Jakub Podrazil, kteří dokázali ve své kategorii vyhrát Světový pohár. Třetí v anketě  skončily sympatické studentky České zemědělské univerzity Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová a to vůbec ne za znalosti ze  zemědělství, ale za reprezentaci Česka  na dvojskifu.

Během večera byly předány čestné odznaky svazu veslařů některým zasloužilým veslařům, ale i novinářská cena, kterou převzal Pavel Čapek komentující veslování v České televize již od minulého století.

     Praha  12.  ledna 2019Anketa o nejlepší veslařskou posádku roku 2018

Senioři
1. Ondřej Synek (skif)
2. Lukáš Helešic, Jakub Podrazil (dvojka bez kormidelníka)
3. Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová (dvojskif)

Junioři
1. Václav Baldrián, Tomáš Šišma, Radim Hladík, Marek Řehořek (párová čtyřka)
2. Barbora Mátlová, Emma Benýšková, Kateřina Pivková, Marie Štefková, Zuzana Štěpánková, Nikola Kropáčková, Barbora Kárová, Valentýna Kolářová, korm. Lucie Nováková (osmiveslice)
3. Jakub Kyncl, Jan Vacek (dvojskif).

Trenér roku: Milan Doleček starší

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)