Veronika Vojtová a Vít Přindiš mají nakročeno do reprezentace vodních slalomářů

[ title]
Ve Veltrusech se o víkendu 4. – 5. května 2019 rozhodovalo o prvních bodech do nominace vodních slalomářů pro letošní reprezentaci. V rámci 1. a 2. Českého poháru Skupiny ČEZ si výborně vedli kajakáři Vít Přindiš a Veronika Vojtová. Souboje o nominaci však vyvrcholí až v rámci 3. a 4. Českého poháru Skupiny ČEZ o víkendu 11. – 12. května 2019.

V chladném a deštivém počasí ve Veltrusech se všichni vodní slalomáři dokázali vyšponovat k vrcholným výkonům. Na trati, kterou stavěl trenér Jiří Prskavec starší a šéftrenér Jiří Pultera, byla snad nejvíc sledovaná kategorie kajakářů, kde jsou volná dvě nominační místa po boku Jiřího Prskavce. Nejlépe vyšla Vítu Přindišovi. Ten ovládl závod v oba víkendové dny, kde za sebou nechal právě Jiřího Prskavce. Mistr světa z roku 2017 Ondřej Tunka si v sobotu zabezpečil třetí místo před Lubošem Hilgertem a doplňuje tak zatím dvacetibodového Přindiše v boji o místo v reprezentaci s 17 body.

Olympionik Vavřinec Hradilek si cestu k nominaci v sobotu trochu zkomplikoval kvůli 50s penalizaci ve finálové jízdě, která ho stála přední umístění. V neděli už bral třetí místo.


Jak říkám..."Dnes mě při prvním nominačním závodě provázela síla, ale pokud je v nominaci něco jisté, tak to, že nic není jisté, než to celé skončí. Chtěl jsem určitě zajet finále a dostat se do první trojky v oba dny. Takže jsem za to rád, že mi to vyšlo. Teď mne čeká normální předzávodní týden se sedmi - šesti tréninky. Budu se snažit v tom počasí hlavně nenastydnout a případně dobrý výsledek v Troji zopakovat," řekl  Vít  Přindiš.

I když má podobně jako i Jiří Prskavec Tereza Fišerová místo v reprezentaci již zajištěno díky medaili z loňského MS, potvrdila svojí dominanci na singlkanoe. Ovládla sobotní závod před Martinou Satkovou a Janou Matulkovou a v neděli opět vítězí před Gabrielou Satkovou a Evou Říhovou.

Reprezentační pár prozatím patří právě Martině Satkové a Evě Říhové s 17 a 16 body.

Muži singlkanoisté mají v polovině nominace svého lídra ve Vítězslavu Gebasovi, který byl druhý v sobotu a v neděli vyhrál. Vítěz sobotního klání, Lukáš Rohan, je zásluhou  třetí pozici v neděli další v pořadí nominace.

Kajakářky předvedly skvělé souboje, když si první tři pozice rozdělily v sobotu v pořadí Veronika Vojtová, Amálie Hilgertová a Kateřina Kudějová. Ve finále nechyběla po  oba dny ani ikona tohoto sportu Štěpánka Hilgertová.

Absolventka Fakulty životního prostředí  ČZU v Praze, která v minulosti  z předmětů točících se kolem vody složila několik úspěšných zkoušek Veronika  Vojtová však dokázala, že vodu kromě toho, že ji zná teoreticky, ji dovede i číst a svoje vítězství z prvního dne dokonce zopakovala před Barborou Valíkovou a Amálii Hilgertovou. Tyto závodnice jsou zatím i na čele nominace.Jak říkám..."Trať ve Veltrusech ve skutečnosti moc ráda nemám, tak jsem ráda, že mi to o víkendu tak pěkně vyšlo. Mám za sebou úplně jinou přípravu a nového trenéra. Po Riu jsem přešla k Pavlu Kubričanovi a velmi mi to tam vyhovuje, celá příprava je jiná a jde více do rychlosti. Do závodů v Troji půjdu opět naplno,"  řekla ve Veltrusech Veronika Vojtová.


(ps, Kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: Kanoe.cz)