Velké Děkuji od ministra školství Plagy paralympionikům za reprezentaci Česka

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga první dubnové úterý přijal české sportovce, kteří závodili na XII. zimních paralympijských hrách 2018.  

Prvnízprávy.cz &  SportovníListy.cz byly na místě děje...


"Jsem rád, že Vám můžu osobně předat Čestné uznání ministra školství, mládeže a tělovýchovy za vynikající reprezentaci, ale také za přípravu české reprezentace a vytvoření vynikajících podmínek pro sportovce na XII. zimních paralympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu," řekl v úvodu slavnostního předání ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Čestné ocenění převzalo celkem 14 sportovců, zástupců paralympijské výpravy a trenérka.

Slavnostního přijetí se zúčastnili také náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže Karel Kovář, za Český paralympijský výbor předseda Ondřej Sejpka a výkonná předsedkyně Alena Erlebachová a také prezident Českého svazu zrakově postižených sportovců Zdeněk Barlok.

Úspěchem našich paralympioniků na XII. Zimních paralympijských hrách v korejském Pchjongčchang bylo šesté místo zrakově handicapovaného lyžaře Patrika Hetmera, do první osmičky se probojovali také čeští sledge hokejisté a v Super-G zabodoval dvaadvacetiletý lyžař Tadeáš Kříž, který dojel s dvanáctým nejrychlejším časem.

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy podporuje handicapované sportovce každoročně i finančně. Před pár dny vypsalo dotační program Sportování bez bariér, v rámci kterého jim pošle přes čtyři podprogramy téměř 85 milionů korun. Z uvedeného programu tak získá podporu celkem 270 reprezentantů a 84 organizací, které zajišťují činnosti pro 4000 aktivních sportovců s handicapem. Nově také MŠMT plánuje vznik Ocenění ministra školství, mládeže a tělovýchovy za medailové umístění na olympijských a paralympijských hrách.(ps, MŠMT,  SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)