Ve Zlíně byli tamější fotbalisté na Středočechy zlí. Zlín - Mladá Boleslav 3:1

První ze dvou finálových utkání skupiny o Evropu mladoboleslavští fotbalisté prohráli o dva góly a pro odvetu hranou za týden v pátek 24. května 2019 od 18 hodin v Mladé Boleslavi jsou v nelehké, i když nikoliv beznadějné situaci.

V prvním poločase padla jen jediná branka a to až v samotném závěru hry před přestávkou.  Ve 41. minutě se na hranici boleslavské šestnáctky srazili Matějovský s Buchtou a rozhodčí Zelinka odpískal penaltu, kterou v následující minutě Poznar proměnil ranou k pravé tyči ve zlínské vedení - 1:0.

Do druhého poločasu vletěli Zlínští s elánem a než se boleslavští fotbalisté rozkoukali, prohrávali o dva góly. Jak se to stalo?

Ve 46. minutě první zlínský útok po změně stran vyvrcholil Džafičovým centrem z pravé strany a Jiráčkou ranou, která od břevna sklouzla do boleslavské branky - 2:0.

V 53. minutě Křapkův centr z pravé strany Mešanovič hlavou nasměroval k pravé tyči, kam zlínský brankář Rakovan nedosáhl - 2:1.

V 65. minutě na centr z pravé strany boleslavští obránci nedosáhli a Poznar lehkou hlavičkou zaskočil brankáře Šedu, který na míč směřující k pravé tyči nezareagoval - 3:1.

Jak říkám...

"Utkání jsme nezvládli tak, jak jsme si představovali. Uděláme však všechno, abychom to doma napravili. Po druhém inkasovaném góle, jsme se vstřeleným gólem dostali znovu do hry, ale domácí bohužel dali třetí. Ještě se nevzdáváme a uděláme vše, abychom Zlín v odvetě potrápili," přiznal zklamaně mladoboleslavský trenér Jozef Weber.

"Jsem rád, že jsme vstřelili tři branky. Bohužel jsme jednu inkasovali a tomu jsme mohli předejít. Hráče jsem pochválil, že odehráli slušně především druhý poločas. V porovnání se zápasy proti Olomouci odehráli proti Boleslavi slušně celých devadesát minut. Vážím si výsledku, který jsme dosáhli proti silnému týmu, Boleslav má velmi kvalitní hráče především ve středu hřiště, což i v průběhu utkání prokázala," prohlásil zlínský trenér Jan Kameník, který  byl samozřejmě spokojenější, než jeho mladoboleslavský protějšek.

Zlín   17. května 2019

FORTUNA:LIGA

FC Fastav Zlín – FK Mladá Boleslav 3:1 (1:0)
Branky: 42. a 65. Poznar (první z pokutového kopu), 46. Jiráček - 53. Mešanovič  *  ŽK: Tchanturishvili - Mešanovic, Jugas * Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hock * Diváků: 3194

FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Jugas, Hájek, Fulnek - Bucha (59. Wiesner), Hubínek, Matějovský (85. Takács), Přikryl (73. Mareš) - Komlichenko, Mešanovic.
FC Fastav Zlín: Rakovan - Holík, Cedidla, Buchta, Gajič - Hlinka - Džafič (90. Matějov), Podio, Jiráček (78. Bartošák), Tchanturishvili (88. Vyhnal) - Poznar.

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)