Ve Villachu se čeká na start XXI. Setkání mládeže a XVI. Mezinárodní hasičské soutěže

[ title]
Že nevíte, co to je hasičská olympiáda nebo-li  XXI. ročník mezinárodního setkání hasičské mládeže,  které nyní hostí  rakouský Villach?

Tohoto setkání se totiž  účastní mládež z celého světa a kromě soutěží v disciplínách CTIF je čeká výstava národů, táborová olympiáda, a představení národů. Místo a čas pro setkávání, poznávání, předávání si zkušeností a navazování nových přátelství.

Českou republiku reprezentují - Bludov (Olomouc), Nová Ves (Opava), Písková Lhota (Nymburk) a Zádveřice (Zlín).

A protože souběžně ve probíhá  ve Villachu i  XVI. mezinárodní hasičské soutěže dospělých, tak zde  v požárním sportu soutěží i muži a ženy  v klasických disciplínách CTIF se zastoupením Česka c8 družstvy mužů a 5 družstvy žen.

Ve Villachu se tak celkově sešlo na 3000 závodníků na akci, která se koná jednou za čtyři roky.

Češké hasiče po nedělním příjezdu a ubytování čekala v pondělí 10. července 2017  série tréninků v třicetistupňovém vedru.


Mládežnická družstva Bludova, Nové Vsi a Pískové Lhoty se musela vyrovnat se změnou tréninkových časů, resp. dnů. Trénovala požární útok i štafetu CTIF v Hanselkaserne, bohužel, na velmi nevhodném hřišti se škvárovým povrchem. Do dalších tréninků zapojí také družstvo Zádveřic. Mládež očekává také na  zahájení setkání mládeže včetně otevření výstavy národů, na které mají státy možnost prezentovat svoji zem, regionální potraviny, zvyky, tradice, zajímavosti, turistické cíle apod.

Mimochodme, startují zde družstva z Česka, Slovenska, Ruska, Polska, Německa, Itálie, Portugalska, Japonska, Lucemburska, Chorvatska, Slovinska, Estonska, Rakouska, Maďarska, Velké Británie, Srbska, Finska, Rumunska a Švýcarska.

Dospělým hasičům pak druhé červencové pondělí patřil hlavní stadion Lind. Celý den se na hřišti střídala družstva mužů a žen CTIF. Družstva si po příchodu na jeden z devíti stavů připravilo nářadí (společné pro všechny týmy) a mělo půlhodinový prostor pro trénink. Poté odešli závodníci na štafetu. Odpoledne se připojila také družstva požárního sportu, která měla vyhrazený čas na trénink stovek a požárních útoků. Tréninky pokračují také následný den, kdy klasici provedou opět útoky a družstva   v požárním sportu čeká štafeta 4 x100 metrů.

Společné slavnostní zahájení XXI. Setkání mládeže a XVI. Mezinárodní hasičské soutěže všechny čeká až ve středu 12. července 2017 večer.

(Jaroslava Čečrdlová, SH ČMS, SportovniListy.cz, foto: SH ČMS)