Ve finále Zimní Tipsport ligy na Maltě se utkají Brno a Slovan Bratislava

[ title]
Na národním maltském stadionu Ta Qali se v sobotu 19. ledna 2019 v semifinále utkali druholigové týmy Brna s Táborskem a vrcholem odpoledne byl duel Mladé Boleslavi se Slovanem Bratislava.

V prvním duelu přehrálo Brno Táborsko 2:0 góly zkušených Lukáše Magery a Michala Škody a Zbrojovku tak čeká v pondělí 21. ledna 2019 finále proti Slovanu Bratislava.

Vedoucí celek slovenské ligy těsně porazil Mladou Boleslav 2:1. Cizinecká legie slovanistů ovládla první poločas po gólech Šporara a Čavrič. Jenže po prostřídání hráčů už ve druhém dějství vládla Boleslav. Povedenou kombinaci Komličenka s Fulnekem zakončil druhý jmenovaný a bylo do konce utkání o co hrát. Blízko byl penaltový rozstřel, který by následoval po remíze, jenže Komličenkovi chytil penaltu v závěru utkání brankář Šulla, a Slovan tak hubený náskok uhájil.

V neděli 20. ledna 2019 čekají na všechny týmy tréninky ve skvělém zázemí národního stadionu Ta Qali a v pondělí 21. ledna 2019  vyvrcholení turnaje. Od 11:00 hodin  se střetnou o 3. místo FC MAS Táborsko s FK Mladá Boleslav a od 13:00 začne finálový souboj ŠK Slovan Bratislava – FC Zbrojovka Brno. Zbývající část týdenního kempu zpestří ještě souboje československých zástupců proti nejlepším klubům maltské ligy.

   Malta 19. ledna 2018Semifinále Tipsport zimní ligy

FK Mladá Boleslav – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)
Branky: 68. Fulnek – 20. Šporar, 28. Čavrič.
FK Mladá Boleslav: Šeda – Mašek, Laidra, Hubinek, Přikryl, Susnjar, Hašek, Takacs, Chaluš, Klíma, Komlichenko. Střídající: Hájek, Tataev, Matějovský, Fulnek, Ewerton, Novák, Tvaroh, Stejskal.
ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Laczkó, Božikov, Suchockij – Savičevič, de Kamps – Čavrič, Holman, Dražič – Šporar. Střídajíc: Šulla, Trnovský, Apau, Bajrič, Ljubičič, Tóth, Nono, Rabiu, Jackuliak, Strelec, Moha, Cmiljanič, Potoma.

Zbrojovka Brno - Táborsko  2:0
Branky: Magera, Škoda

(ps, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)