Václav Milík s plnovousem a s divokou kartou pojede v květnu 2018 Grand Prix na Markétě

[ title]
Plochodrážní Grand Prix České republiky pojede 26. května 2018 v Praze na divokou kartu opět Václav Milík, který v roce 2017 vybojoval senzačně třetí místo. Pardubický jezdec je již delší dobu jasnou českou jedničkou, do celého seriálu se ovšem nekvalifikovala tak mu patří  jen post náhradníka.

Čtyřiadvacetiletý Milík dostal divokou kartu popáté za sebou. První měl jako mladík již v roce 2012, kdy  zasáhl do české Grand Prix jako náhradník. Další český jezdec devětatřicetiletý Franc si roli sedmnáctého jezdce zajistil před necelými třemi týdny v závodě Prague Open, v němž jej nikdy neporazil.

"Moc mě těší, že jsem dostal divokou kartu opět já. Samozřejmě jsem doufal, že se znovu dočkám, ale nevěděl jsem to stoprocentně. Chtěl bych se ukázat co nejlépe, ideálně jako loni, nebo alespoň v podobném světle," řekl Václav Milík novinářům měsíc před důležitým závodem.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Když se podíváte do kroniky Grand Prix, tak  za 21 ročníků, co se dosud v Praze Grand Prix nepřetržitě jezdí, byl Václav Milík v roce 2017  prvním Čechem, který jel  finálovou jízdu. Porazili ho jen legendární Američan Greg Hancock, který obhajoval čtvrtý titul kariéry z roku 2016, a Australan Jason Doyle, který byl později mistr světa.

Václav Milík delší dobu usiluje o stálé místo v Grand Prix, na dráze si ho ale zatím nevyjel a nedočkal se ani divoké karty pro celý seriál. V roce  2017 však z pozice až čtvrtého náhradníka zasáhl po startu v Praze ještě do dvou závodů. V Chorzówě mu o bod uniklo semifinále, v Toruni skončil pátý. Celkových 31 bodů stačilo v konečném účtování na celkovou 16. příčku.

"Když to člověk vezme průměrem deseti bodů na závod, tak bych se v GP v klidu udržel, i když je jasné, že každý závod je jiný a nemuselo by mi to vyjít. Ale věřím, že by se to zajet dalo, takže věřím, že už to brzy vyjde," doufá Václav Milík. Loni první říjnový den v Pardubicích dokázal, že je skvělým jezdcem, když se stal prvním českým vítězem tradičního závodu Zlatá přilba po dlouhých 21 letech.

Milík do seriálu vstupuje tentokrát n lepší pozici a to jako druhý náhradník, ale za současných okolností je dokonce prvním náhradním jezdcem. Umožnila mu to skutečnost, že Slovák Martin Vaculík si  v britské lize zlomil kotník a čeká ho delší dobu léčení. Vaculíka nahradil  Dán Niels Kristian Iversen a Vácav Milík se posunul dočasně na  prvního náhradníka.

"I když jsem věřil, že po těch výsledcích během minulého roku bych třeba mohl dostat divokou kartu pro celou sérii mistrovství světa, jsem jen druhým náhradníkem. I když ostatním klukům samozřejmě nepřeju ani v nejmenším nic špatného, věřím, že se třeba zase svezu ve více závodech," doufá Václav Milík.

Nyní měsíc před pražskou Grand Prix je prvním náhradníkem zkušený Josef Franc a druhým Eduard Krčmář.

Seriál Grand Prix  odstartuje 12. května 2018 ve Varšavě. Jelikož z původně jedenáctidílného seriálu vypadne patrně závod v Austrálii, pak by světového šampiona určila  desátá Grand Prix 6. října 2018 v polské Toruni.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Zdeněk Ertl: Zábava, nebo zdraví?

Zdeněk Ertl: Zábava, nebo zdraví?

30.3.2020 17:09:42

V sobotu mi zavolal kamarád, vrstevník, s kterým se dobře známe, ale poměrně dlouho jsme se neviděli. Dlouho se jako schopný trenér a manažer pohybuje ve sportovním prostředí. Samozřejmě jsme m...