V pražském finále Czech Target Sprint Open zvítězila základní škola Weberova Praha

Ve čtvrtek 6. června 2019 proběhlo na atletickém stadionu Juliska v Praze první ze dvou finálových kol premiérového ročníků školních závodů Czech Target Sprint Open. O medaile a poháry se za slunečného a velmi teplého počasí, které tak závodníkům připravilo opravdu náročné podmínky, utkali závodníci a závodnice ze 17 základních škol z Prahy a části Středočeského kraje, kterých se do Prahy sjelo celkem 158.

Stejně jako ve školních kolech se závodilo ve čtyřech kategoriích – dívky 7. třída, chlapci 7. třída, dívky 8. třída, chlapci 8. třída – a navíc byla ve finále vyhlášena soutěž škol. Do té byly automaticky zařazeny všechny školy, které v každé ze čtyř kategorií nasadily alespoň jednoho závodníka. Do soutěže škol se pak v každé kategorii započítával nejrychlejší čas.

A komu se v Praze ve finále nejvíce dařilo?

Vítězkou závodu sedmaček se s vynikajícím časem 5:36,325 s stala Michaela Frkalová (ZŠ Velké Popovice), druhé místo s časem 5:42,851 s vybojovala Kristýna Velebová (ZŠ Preislerova Beroun), pro bronz si doběhla v čase 5:43,580 s Viktorie Kahounová (2. ZŠ Dobříš).

Kategorii sedmáků ovládl s časem 5:00,262 Petr Kulvajt (ZŠ Chvaletická Praha). Stříbro s časem 5:03,750 s vybojoval Martin Kříž (ZŠ Semčice), bronzová medaile zůstala v Praze zásluhou Jana Kotyze (ZŠ Weberova Praha), který závod dokončil v čase 5:11,657 s.

Mezi dívkami z 8. tříd byla v Praze nejrychlejší Miroslava Červená (ZŠ Dr. E. Beneše Mladá Boleslav), která měla v cíli čas 5:16,163 s. Druhé místo patří Ivaně Dvořákové (ZŠ Weberova Praha), která cílovou pásku proťala v čase 5:25,490 s. Bronz putuje zásluhou Veroniky Kunzfeldové (ZŠ Preislerova) do Berouna. Veronika závod dokončila v čase 5:41,343 s.

S nejrychlejším časem dne 4:57,220 s zvítězil mezi osmáky Jonáš Makovec (ZŠ Semčice). Druhou příčku také s časem pod pět minut – 4:59,199 s – vybojoval Martin Hošek (ZŠ Weberova Praha), bronzovou medaili si ze závodů odvezl za výkon 5:00,100 s Lukáš Juraj Koprda (ZŠ Slovenská Praha).

Soutěž škol pak s celkovým součtem nejrychlejších časů 21:31,3 s ovládla pražská ZŠ Weberova.

Poháry, medaile, diplomy i dárkové tašky s upomínkovými předměty vítězům předávali nejen předseda Sdružení sportovních svazů České republiky, které závody Czech Target Sprint Open organizuje Zdeněk Ertl, ale také Jaroslav Priščák, ředitel ASC Dukla, kterému Sdružení sportovních svazů České republiky tímto děkuje za možnost uspořádat závody na Julisce, a také známé sportovní osobnosti. Na finále se přišli podívat a ceny dětem předat Jan Kuf, mistr světa v moderním pětiboji a zároveň ambasador Czech Target Sprint Open, kterého můžete znát i z fotografií, které provází webové stránky o Target Sprintu, a Jakub Holuša, halový mistr Evropy v běhu na 1500 m.

Dvanáct závodníků si z finálového klání odneslo medaile a poháry za nejrychlejší výkony. Uznání a velkou pochvalu ale zaslouží všichni účastníci pražského finále. V horkém červnovém počasí všichni předvedli své maximum, o čemž svědčí dosažené časy i to, že všichni závodníci soutěž dokončili!

V úterý 18. června 2019 se uskuteční v Čáslavi  druhý finálový závod, kterého se zúčastní závodníci ze základních škol na Kolínsku a Kutnohorsku.

(dm, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: David Děták)