V pražském Ďoličku se branek zkrátka a dobře nedopočítali. Bohemians - Liberec 0:0

[ title]
Příznivci fotbalistů Bohemians Praha 1905, kteří sledovali doma počínání svých miláčků v závěrečném letošním  devatenáctém  kole první ligy s Libercem, se branek nedočkali. Nakonec se to čekalo, neboť oba týmy si v plichtách libují, což potvrdily i v Ďolíčku, kde si upevnily postavení na čele nevyhlášené soutěže plichtařů, ve které mají  shodně už sedmý nerozhodný výsledek v tomto ročníku.

Klokani navíc čekali na výhru a nedočkali si ji  osm kol a doma dokonce v lize nezvítězili už podeváté za sebou. Proto Pražané přezimují s pouhým  náskokem čtyř bodů na poslední místo, kde přezimuje Dukla.

Zápas Bohemians - Liberec byl sice chudý na branky, ale už ne na brankové příležitosti. Nakonec přeci jenom někdo si zaslouží uznání a to byli oba brankáři, kteří udrželi čisté konto, a to se také počítá.


    Jak říkám..."Výkon našeho týmu zapadl do toho podzimu. Vzhledem ke našemu stavu útočníků jsme nastoupili bez klasického útočníka v rozestavení 4-1-5-0, Mašek je pro mě ofenzivní záložník. Nastoupili jsme s nějakým plánem, ale něco jiného je to zahrát na tréninku a pod tlakem v zápase. I když to bylo v poli vyrovnané, dopředu jsme nebyli vůbec nebezpeční a moc toho od nás k vidění nebylo. Liberec byl v první půli nebezpečnější než my. Nejdřív nám Fryšták chytil vyloženou šanci a pak střelu z dálky zastavilo břevno. Druhý poločas jsme už začali být nebezpečnější, začali jsme mít takovou transparentní převahu. Ale nevedlo to ke gólovým šancím. Bylo to takové úporné, nebylo tam nic, co by pohladilo fajnšmekry, jen práce. Nakonec jsme ještě mohli po standardce inkasovat. Mohli jsme zápas prohrát, což by zapadlo do kontextu podzimu. Takže tohle beru jako světýlko, že by se to třeba na jaře mohlo otočit. Já mužstvu věřím, ale nepopírám, že nebude potřeba se trochu posílit," řekl trenér Bohemians Martin Hašek starší.

"První poločas jsme byli dominantnější, hlavně co se týká kombinační hry. Potvrdila to střela Malinského, která bohužel skončila na břevně. Paradoxně jsme si asi vyloženější šance vytvořili v druhé půli, kdy Koscelník po střele Karafiáta nechtěně zabránil našemu čistému gólu. A kdyby byl Aarons šikovnější a nepřehodil bránu, mohli jsme klidně zápas vyhrát. Druhý poločas hrála Bohemka aktivně, při vstupu do něj nás trošku zatlačila. S tím jsme i počítali. I v tomto zápase se potvrdilo, že nám chybí ten šutér, který by rozhodoval takto vyrovnané zápasy. Ale děkuji mužstvu za bojovný výkon. Výsledek pro mě není moc uspokojivý, ale počítá se, že jsme venku získali bod. Výsledek je asi spravedlivý," řekl trenér Liberce Zsolt Hornyák.

     Praha 15. prosince  2018FORTUNA:LIGA   devatenácté  kolo


Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Julínek - Podaný, Pfeifer - Adam (video) * ŽK: Martin Hašek ml., Krch - Breite, Koscelník, Oscar * Diváci: 3041.
Bohemians Praha 1905: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Bartek - Jindřišek - Reiter, Martin Hašek ml., Vodháněl (90. Vaníček) - F. Hašek (46. Koubek) - Mašek (67. Hilál). Trenér: Martin Hašek st.
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Malinský, Breite, Oscar, Aarons (90. Fukala) - Pázler (67. Mashike Sukisa), Oršula (76. Nešický). Trenér: Hornyák.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)