V Praze ve Vršovicích se porážka volejbalistek Olympu 0:3 od KP Brna očekávala

[ title]
V osmém kole se hrálo v Praze utkání, ve kterém jeden ze dvou českých extraligových týmů žen Olymp Praha hostil hráčky z KP Brno.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Do stavu 10:10 byl začátek zápasu vyrovnaný, ale pak Brno získalo 4 body v řadě a vytvořilo si mírný náskok, který drželo až do koncovky. Olymp bojoval, dotáhl se až k rozdílu dvou bodů, ale bohužel Pražanky učinily  chyby a prohrály první set.

Ve druhém setu byla převaha Brna ještě jasnější, a když domácí volejbalistky ztrácely  bojovnost a urputnost Brno vyhrálo i druhý set.

Ve třetím setu se Olympu podařilo stáhnout ze stavu 2:8 na 13:13 a už se zdálo, že se budou hrát čtyři sety, ovšem Brno opět zabralo a ukončilo zápas, jak nejrychleji mohlo, výhrou ve třech setech.


Jak říkám..."Ani v jednom setu jsme nedokázaly Brno ubránit a nebyly jsme schopny skládat. Udělaly jsme i více chyb," řekla kapitánka pro svazový web domácích Simona Kopecká.

"Gratuluji Markovi a hráčkám Brna k vítězství. Dostali jsme lekci v přístupu k utkání, v nasazení a ve volejbalových věcech – ve všem jsme byli horší. Hlavní rozdíl byl v útoku my 30% - soupeř 50%. Náš výkon byl malátný a mdlý. Připraveni jsme byli dobře, ale nepodařilo se nám dostat do hry. Čeká nás ještě moc práce, musíme se hlavně dostat do psychické pohody," řekl trenér domácích Stanislav Mitáč.

"Jsme rády za výhru 3:0. Zápas jsme měly pod kontrolou. V každém setu jsme si vytvořily náskok hned na začátku a tím jsme měli průběh pod kontrolou," mla jasno kapitánka hostí Ivana Zburová.

"Jsme rádi za tři body, po třech prohrách a těžkém zápase s Frýdkem-Místkem. Na Olymp se nejezdí vyhrávat. Naše hráčky byly ve všem lepší. Důležité bylo, že jsme byli stále soustředěné a tým měl charakter," prohlásil kouč Brna Marek Rojko. Praha 25. listopadu 2017

8. kole UNIQA volejbalové extraligy žen 2017/18

PVK Olymp Praha – VK Královo Pole Brno 0:3 (-20,-18,-17)
Rozhodčí: Kvarda, Muller * Počet diváků: 100
Olymp Praha: Melicharová, Bartošová, Kalhousová, Fomenková, Šimáňová, Kopecká, libero Pešková. Střídaly: Komárková, Černá
VK KP Brno: Zrubová, de Assis, Vyklická, Kopáčová, Meidlová, Boulová, libero Vaňková. Střídaly: Pištěláková

(ps, Český volejbalový svaz, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)