V Praze se v O2 aréně předvedla jen vyhaslá Kometa Brno, která prohrála se Spartou 0:4

Hokejisté Sparty Praha třetí únorovou neděli  porazili borce Komety Brno. Moravané  mohutně  podporovaní svými fanoušky nedali v O2 aréně ani jedinou branku, za to Sparty jich nadělila hned čtyři.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Dvěma brankami  v úvodních třetině  skoroval  útočník, jehož křestní jméno Lukáš  hlasatel dokonce s odmlkou dvakrát vyvolával, aby se  od příznivců Sparty ostatní dozvěděli, že konýrem je Pech.

Pak se stalo to, co nebývá tak časté. Domácí  gólman  Tomáš  Pöpperle byl vyloučený  za faul,  když  hokejkou píchl soupeře,  na pět minut a poté i do konce utkání. Ovšem Kometa toho nevyužila a druhá třetina skončila bez branek.

Třetí  třetina  vyšla opět Spartě, kteří ke dvěma trefám po čtyřiceti minutách hry přidali ještě dva góly. Po skončeném zápase se děkovalo na obou stranách a hráči Brna, kteří prohráli 0:4, odcházeli po rozloučení s diváky z ledu dokonce později než borci Sparty.

Jak říkám  ...

"Výborný zápas ve vynikající divácké kulise. Byli jsme lepší. A myslím, že po celou dobu zápasu. V první třetině jsme měli lepší pohyb, dostávali jsme se do šancí, nemuselo to skončit pouze 2:0. Druhá třetina byla maličko rozkouskovaná mnohými vyloučeními a pak i vyloučením Tomáše Pöpperleho na pět minut. My jsme to nicméně přestáli a i ve třetí třetině jsme hráli dobrý hokej,"  prohlásil po utkání kouč Sparty   Zdeněk Moták.

"Musím pogratulovat Spartě, předvedla výborný výkon. Myslím, že my jsme pouze ve druhé třetině trošku drželi krok. Malinko jsme cítili šanci po faulu, kdy jsme dostali k dispozici pětiminutovou přesilovou hru, ale jinak si myslím, že Sparta zaslouženě vyhrála," řekl po utkání kouč Brna  Petr Haken.

Praha 19. února 2017
Hokejová extraliga 48. kolo

Sparta - Kometa 4:0
Branky a nahrávky: 4. Pech (J. Hlinka, Mikuš), 13. Pech (Forman, Kumstát), 46. Forman (Kalina, Piskáček), 51. Klimek (Řepík, J. Hlinka). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hejduk - Špůr, Lhotský. Vyloučení: 4:5, navíc Pöpperle (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 11.974. Třetiny: 2:0, 0:0, 2:0.
Sparta Praha: Pöpperle (37. F. Novotný) - Gernát, J. Mikuš, Piskáček, Kalina, Eminger, Nedomlel, od 21. navíc Barinka - Řepík, J. Hlinka, Klimek - Ihnacak, Smejkal, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Kometa Brno: Vejmelka - O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II - V. Němec, Nečas, Brabenec - Vondráček, Dočekal, Haščák. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)