V padesátimetrovém bazénu ve Zlíně soutěžilo 130 ploutvových potapěčů z šesti zemí

O víkendu 3. – 4. listopadu 2018 proběhl na zlínském padesátimetrovém bazénu tradiční mezinárodní závod v ploutvovém plavání (PP) a rychlostním potápění (RP) NEMO TROPHY 2018. Akce se konala v Městských lázních Zlín a byla podpořena Fondem mládeže a tělovýchovy města Zlína a Zlínským krajem.

Závod se konal jako otevřený bez dělení na věkové kategorie. Plavalo se v těchto disciplínách:
-    plavání s ploutvemi (PP) – 50, 100, 200, 400, 800 a 1500 m,
-    plavání pod vodou s přístrojem (RP) – 50, 100, 200, 400 a 800 m,
-    plavání s gumovými ploutvemi (BiFi) – 50, 100 a 200 m.

Na startu se představilo více než 130 sportovců z 21 klubů a šesti zemí. Závody měly skvělé obsazení, přijeli seniorští a juniorští reprezentanti z ČR, Polska, Německa, Estonska a mezi jinými i několikanásobný mistr světa a držitel světových rekordů Ádám Bukor z Maďarska.

Maďarský šampion předvedl nejlepší výkony dle srovnávacích bodových tabulek CMAS (Mezinárodní potápěčská federace), Ádám Bukor zvítězil na tratích 200 a 400 m s ploutvemi na hladině. Druhým v pořadí dle bodů byl sprinter Martin Mazač z Laguny Nový Jičín za výkon na 50 m pod vodou a třetím jeho klubový kolega Jakub Kovařík za výkon na 200 m RP.

Mezi ženami získala prvenství polská závodnice Zuzanna Rzepka za výkon na 100 PP, Barbora Sládečková z KSP Olomouc si vybojovala druhé místo za výkon z téže tratě a Daniela Uhlířová z UHLOMOST Most obsadila třetí příčku za výkon na 200 BiFi.

Hlavní závod – trať 200 m pod vodou stejně jako minulý rok vyhráli Jakub Kovařík a Zuzanna Rzepka.

Nejlepším klubem v soutěži klubů NEMO Trophy 2018 se stala a pohár věnovaný pořádajícím klubem získala Laguna Nový Jičín před druhým KP Olomouc a třetím DHfK Leipzig.

(mk + hj, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: KSP Olomouc)