V O2 aréně se zpívala písnička Pátá. Byl k tomu důvod Sparta - Zlín 5:1

Hokejisté Sparty Praha se poprvé v této sezoně v utkání se Zlínem představili se svým kapitánem Jaroslavem  Hlinkou, který start soutěže nestihl z důvodu operace.

Sparta už v osmé minutě vedla, když  Mikuš při první přesilovce  překonal gólmana Kašíka.

V úvodu druhé třetiny při vlastním oslabení unikl zlínský hokejista Veselý, přihrál puk Ondráčkovi a bylo srovnáno. Jenže Ružička v sólovém úniku překonal Kašíka a pak jej překvapil i Kumstát, který zařídil, že Sparta vedla už 3:1. Pak se ještě přidal Forman, který v přesilovce skóroval čtvrtým gólem Sparty.

Stejný hráč tedy Forman ještě jednou tentokrát ve 45. minutě v početní výhodě připojil svůj druhý gól a bylo vymalováno.

Osmé  kolo hokejové Tipsport extraligy
Praha 30. září 2016

HC Sparta Praha - PSG Zlín 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. J. Mikuš, 25. Ružička (Forman, Nedomlel), 31. Kumstát (Pech), 39. Forman (Pech, Ružička), 45. Forman (Cingel, Ihnacak) - 21. J. Ondráček (O. Veselý) *  Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda *  Vyloučení: 3:8, navíc Chytil (Zlín) 10 min. *  Využití: 3:0 * V oslabení: 0:1 *  Diváci: 5304.
Sparta: Pöpperle - Piskáček, Nedomlel, Eminger, Gernát, Hrbas, J. Mikuš, Barinka, od 41. navíc Kalina - Forman, P. Vrána, Ružička - Netík, J. Hlinka, Černoch - Ihnacak, Pech, Kumstát - Kudrna, Cingel, O. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Zlín: Kašík (45. Štůrala) - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Chytil, O. Veselý - J. Ondráček, D. Hrazdira, Kubiš - od 41. navíc D. Šťastný. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.