V jihokorejském Sokchu zazněla na MS v radiovém orientačním běhu česká hymna dvacetkrát

Zřejmě nejmenší česká výprava za poslední desetiletí zamířila koncem srpna na téměř druhý konec zeměkoule — do jihokorejského města Sokcho. Na rozdíl od rekordní účasti v roce 2015 na domácím ME se v Korei na start postavilo pouze 23 českých závodníků, z toho jen 9 veteránů (Mariánské Lázně celkem 44, z toho 27 veteránů).

I s touto účastí byly naše barvy hodně vidět a při vyhlášení výsledků i hodně slyšet — česká hymna zazněla během čtyř dnů celkem dvacetkrát. O 41 medailí se po letošním Mistrovství světa v Korei rozrůstají řádky v síni slávy českého rádiového orientačního běhu, Češi dovezli 20 zlatých, 10 stříbrných a 11 bronzových medailí.

Síň slávy

Minimálně jednu medaili  si vezou všichni nominovaní reprezentanti. Koho z medailistů zde ale konkrétně jmenovat? Junioři (M19) nenechali na zlatý stupínek vystoupit nikoho jiného, v individuálních závodech se téměř spravedlivě podělili — 4 zlaté si ale odváží pouze Dominik Šrom (Tomáš David 3-0-1 a Martin Kinc 3-0-0).

Největší letošní sbírku medailí vlastní veteráni: Marcela Šrůtová (4 zlaté a 1 bronz = 5) a Eliška Voráčková (3 zlaté, 1 stříbro a 1 bronz = 5) — Eliška si pro medaili doběhla v každém svém startu.

Velmi úspěšní se 4 medailemi byli Alžběta Léharová (2 stříbrné a 2 bronzové), Dagmar Skřivanová (3 zlaté, 1 bronzová), Antonín Šindelka (2 zlaté, 1 stříbrná a 1 bronzová) a Jiří Mareček (1 zlatá, 2 stříbrné a 1 bronzová).

Jednu individuální zlatou medaili vybojovala Anna Chmelařová (2m) a Jakub Oma (80m), další muži Tomáš Hikl a Ondřej Šimáček získali shodně stříbro, medaili stejné barvy má i Alexandra Látalová ze sprintu a v posledním závodě individuální bronz přidal i Pavel Mokrý.

Další závodníci pomohli vybojovat medaile do soutěže družstev ve všech námi obsazených kategoriích.

Sečteno a podtrženo, česká výprava se stala druhým nejúspěšnějším týmem Mistrovství světa se ziskem 41 medailemi. Nejúspěšnější byl tým Ruska (52), velmi dobře běželi sportovci Ukrajiny (29), Maďarska (15) a Německa (10 medailí).

Mistrovství v Korei se zúčastnilo 300 sportovců z 28 států. Nejméně 1 medaili si odvážejí reprezentanti 20 zemí: