V hokejové Spartě je všechno skoro jinak, ale cíl zůstal stejný ... Spartu nezastavíš


Během letní přestávky je v hokejové Spartě skoro všechno jinak. Sparta má jiného majitele, jiný je i management a změny nastaly i v hráčském kádru. Pražská Sparta minulou   sezonu ukončila už v předkole play off s Vítkovicemi. Nyní jediný pražský extraligový   klub chce útočit na špičku extraligového žebříčku. Trenér Krupp, který pokračuje ve Spartě druhou sezónu, bude mít v kabině hvězdné posily  Řepíka, Růžičku, Poláška a Kvapila.

S novinkami  vedení HC Sparta Praha seznámilo na předligovém setkání s novináři.


SportovniListy.cz byly na místě děje ...Pražané soudí, že pozměnený tým bude mít kvalitu.

Jak říkám ...„Hodně jsme obměnili kádr a v létě dobře trénovali. Věřím, že máme dobré mužstvo s několika silnými individualitami. Jednoznačně chceme udělat úspěch!" konstatuje trenér Uwe Krupp.

„Snažili jsme se posílit kádr, co to šlo. Hrajeme v nejlepší aréně v Česku, naším přáním je, abychom ještě zvedli návštěvnost. Sparta má ohromnou tradici, je na co navazovat. Chceme hrát o nejvyšší příčky," má jasno nová generální ředitelka Barbora Snopková Haberová.  

Spartu nezastavíš – to je hlavní heslo do nového ročníku

„Když jsme kampaň chystali, hovořili jsme o tom i s bývalými hráči a osobnostmi. Všichni se v podstatě shodli na tomtéž. Sparta vždycky měla řád, vnitřní kodex a hrdost – to jsou hlavní pilíře kampaně. Někdo Spartu miluje, jiný ji rád nemá. Ale Sparta nikoho nenechá chladným," připomenul  člen představenstva Vít Šubert.

„Jsem sparťan tělem i duší, pracovat pro Spartu pro mě bylo obrovskou ctí. Role patrona sezony si ohromně vážím, přijímám ji s pokorou. Nové vedení udělalo velký kus práce, Spartě přeji hodně vítězných zápasů, gólů a radosti," řekl Viliam Sivek, který je patronem nastávající sezóny. Sivek pokud to nevíte,  klub vedl v době, kdy Sparta slavila  poslední mistrovské tituly v letech 2006 a 2007.

Pražský klub rovněž představil nové dresy a sdělil jméno  kapitána, kterým bude Michal Řepík. 

„Je to pro mě čest i odpovědnost. Věřím, že máme kvalitní mužstvo a můžeme uspět. Za sebe říkám, že bych byl rád, kdybychom po základní části skončili v nejlepší čtyřce.a zajistili si play off. V něm se pak může stát cokoli," reagoval Michal Řepík.

Na pozici sportovního ředitele pracuje někdejší kanonýr  Petr Ton. 

„Když jsem byl vedením klubu osloven s nabídkou, potěšilo mě to. Uvědomil jsem si, že se nabízí možnost, jak se zase do klubu vrátit a být u velkého úspěchu," řekl Petr Ton.

Hokejisté Sparty Praha zahájí sezónu  ve čtvrtek 12. září 2019  proti Plzni a pak cestuje  do Liberce.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)