V hokejové nominaci na Channel One Cup převládá zkušenost

[ title]
Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač zveřejnil nominaci na Channel One Cup. Pozvánku obdrželo celkem 28 hráčů, 13 z nich působí v KHL, 11 v Tipsport extralize, 3 ve švýcarské a 1 ve finské nejvyšší soutěži.

Trenéři nominovali brankáře Pavla Francouze, Dominika Furcha a Patrika Bartošáka, obránce Milana Douderu, Michala Jordána, Jana Koláře, Tomáše Kundrátka, Zbyňka Michálka, Vojtěcha Mozíka, Jakuba Nakládal, Ondřeje Němce, Libora Šuláka a Ondřeje Vitáska, útočníky Romana Červenku, Romana Erata, Tomáše Filippiho, Milana Gulaše, Romana Horáka, Jakuba Klepiše, Petra Koukala, Roberta Kousala, Dominika Kubalíka, Tomáše Mertla, Andreje Nestrašila, Martina Růžičku, Jiřího Sekáče, Michala Vondrku a Tomáše Zohornu.

V nominaci není žádný nováček, nejvíce reprezentačních startů shromáždili Roman Červenka (138), Petr Koukal (115), Ondřej Němec (111) a Jakub Nakládal (104). Jubilejní, sté utkání v národním mužstvu může na turnaji sehrát Jakub Klepiš (98).

Roman Erat s Ondřejem Němcem naposledy reprezentovali na mistrovství světa 2015 v Praze, Petr Koukal na světovém šampionátu 2016 v Moskvě a Zbyněk Michálek na Světovém poháru 2016 v Torontu.

Výběr trenéra Jandače se sejde v pondělí 11. prosince 2017 v O2 areně, kde se ve středu 13. prosince  2017 střetne s hokejisty Finska. Ve čtvrtek odcestuje do Moskvy, kde budou jeho soupeři v pátek 15. prosince 2017 hráči Kanady a v neděli 17. prosince  2017 hokejisté Švédska.

Vzhledem k olympiádě se letošního ročníku Channel One Cupu zúčastní vedle tradičních zemí také reprezentace Kanady a Korejské republiky. Každé z mužstev sehraje tři utkání, pořadí bude určeno na základě všech utkání, včetně výsledků s Kanadou a Koreou. Do celkové tabulky Euro Hockey Tour se budou započítávat pouze vzájemné zápasy účastnických zemí seriálu – České republiky, Finska, Ruska a Švédska.

Tradiční předvánoční Channel One Cup je nejstarším turnajem Euro Hockey Tour, poprvé se hrál již v roce 1967. Nejúspěšnějším účastníkem jsou hokejisté Ruska, resp. Sovětského svazu, kteří triumfovali třiatřicetkrát, česká, resp. československá reprezentace zvítězila devětkrát (1970, 1974, 1977, 1985/1997, 2001, 2002, 2013, 2015), čtyřikrát vyhrálo Švédsko, dvakrát Finsko a jednou Kanada.


Nominace národního týmu na Channel One Cup

Brankáři: Pavel Francouz (Čeljabinsk, KHL), Dominik Furch (Omsk, KHL), Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA).

Obránci: Jakub Nakládal (Jaroslavl, KHL), Jan Kolář, Michal Jordán (oba Chabarovsk, KHL), Tomáš Kundrátek (N. Novgorod, KHL), Ondřej Vitásek (Chanty-Mansijsk, KHL), Vojtěch Mozík (Podolsk, KHL), Libor Šulák (Lahti, Finsko), Ondřej Němec (HC Kometa Brno), Zbyněk Michálek (HC Sparta Praha), Milan Doudera (HC Oceláři Třinec).

Útočníci: Roman Červenka (Fribourg, Švýcarsko), Tomáš Filippi (Magnitogorsk, KHL), Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Andrej Nestrašil (Nižněkamsk, KHL), Roman Horák (Podolsk, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Robert Kousal (Davos, Švýcarsko), Martin Erat (HC Kometa Brno), Jakub Klepiš (BK Mladá Boleslav), Michal Vondrka (Piráti Chomutov), Petr Koukal (Mountfield HK), Milan Gulaš, Tomáš Mertl (HC Škoda Plzeň), Martin Růžička (HC Oceláři Třinec).

Realizační tým

Generální manažer: Milan Hnilička.
Manažer týmu: Jan Černý.
Hlavní trenér: Josef Jandač.
Asistenti: Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.
Trenér brankářů: Petr Jaroš.
Video trenér: Denis Havel.
Kondiční trenér: Michal Hamršmíd.
Lékař: MUDr. Tomáš Vyskočil.
Fyzioterapeut: Michal Truc.
Hospodáři: Zdeněk Šmíd a Petr Ondráček.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program turnaje Channel One Cup 2017

Středa 13. prosince 2017
17:30 Kanada – Jižní Korea (Moskva)
18:30 Česká republika – Finsko (Praha)

Čtvrtek 14. prosince 2017
17:30 Švédsko – Rusko (Moskva)

Pátek 15. prosince 2017
13:00 Finsko – Jižní Korea (Moskva)
17:30 Česká republika – Kanada (Moskva)

Sobota 16. prosince 2017
11:00 Jižní Korea – Švédsko (Moskva)
15:00 Rusko – Kanada (Moskva)

Neděle 17. prosince 2017
11:00 Švédsko – Česká republika (Moskva)
15:00 Rusko – Finsko (Moskva)

(ps, Český svaz ledního hokeje, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)