V Edenu se hrálo v komorní atmosféře bez diváků. Slavia Praha - Slovan Liberec 1:0

Fotbalisté Slavie Praha porazili v pátém kole FORTUNA:LIGY Slovan Liberec 1:0.

Jenže toto utkání bylo tak trochu zvláštní, neboť jej  na vlastní oči vidělo jen několik desítek párů očí. Kvůli trestu fotbalistů Slavie Praha za létající světlice do sektoru soupeřových diváků při předchozím zápase Slavia - Olomouc, který rovněž skončil 1:0, se totiž zápas odehrál v komorní atmosféře bez diváků.  V hledišti mohli být jen VIP hosté z Liberce i ze Slavie. Protože ti, co fandili Liberci,  byli o něco živější, bylo při dobré akustice Edenu více slyšet  jen hlouček příznivců hostujícího týmu volající pravidelně: Libe, libe, Liberec. Nutno přiznat, že ještě občas zafandili i nějací příznivci Slavie, kteří sledovali zápas v předplacených boxech.

Zápas se rozhodl v prvním poločase, kdy míč Tomášem Součkem nastřelený před branku se dostal k Lukášovi Masopustovi, který střelil jedinou branku utkání.

Liberec měl také doslova pár šanci, ale na branku bohužel skoro nevystřelil.

Slavia tak v novém ročníku zůstává  neporažena, když o třech bodech, jak už víte,  pro sešívané rozhodl v prvním poločase Lukáš Masopust. Další domácí šance chytil ve výtečné formě chytající gólman Filip Nguyen. Slavia vyhrála s nulou ve výsledku, což se jí v pěti kolech stalo již čtyřikrát.

Praha  10. srpna  2019

FORTUNA:LIGA   páté  kolo

Slavia Praha - Slovan Liberec  1:0  (1:0)
Góly: 39. Masopust * žluté karty: Hušbauer, Coufal - Potočný, Hybš, Kačaraba * Rozhodčí: Marek – Melichar, Vitner * DIváků: 400 ???
Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Hovorka, Frydrych, Bořil – Holeš (80. Traoré), Hušbauer, T. Souček (C), Stanciu (65. Král), Masopust (73. Olayinka) – Van Buren.
Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Malinský (65. Koscelník), Breite (C), Mara, Nešický (72. Pázler), Pešek – Potočný (81. Dordić).