V deseti minutách v duelu se Slováckem dala Boleslav tři góly. Boleslav - Slovácko 5:1

Před utkáním byl mezi soupeři rozdíl pouhý jeden bod. Oba týmy v osmi odehraných kolech vyhrály po třech zápasech, desátá Boleslav měla deset a dvanácté Slovácko devět bodů. Nebylo proto divu, že střetnutí bylo neúprosným a vyrovnaným soubojem. Jenže Mladoboleslavští protivníka rozstříleli ovšem až v závěrečných deseti minutách a výrazně si polepšili postavení v aktuální ligové tabulce.

Úvodní oboustranně nevýraznou čtvrthodinku oživil poté až první gól. Jak k němu došlo? Ve 27. minutě boleslavský rychlý útok po pravé straně odtáhl Přikryl a do jeho centru se u bližší tyče důrazně vrhl Mareš a usměrnil ho do levého horního růžku slovácké branky mimo dosah gólmana Daňka - 1:0.
To byla také jediná branka v první půli.

Druhý poločas byl zajímavou podívanou se šťastným vyvrcholením pro Mladou Boleslav. V 55. minutě se Boleslavští vymanili ze soupeřova tlaku, Ladra přenesl hru z levé na pravou stranu hřiště Divišovi, který přihrál Přikrylovi, jehož střela tečovaná obráncem skončila za zády slováckého brankáře Daňka - 2:0.

Jenže ke slovu se dostali i hráči Slovácka. V 64. minutě se Slovácku povedl útok po levé straně, odkud Sadílek zacentroval před boleslavskou branku a Kuchta hlavou v pádu usměrnil míč k levé tyči - 2:1.

Pak však přišla desetiminutová exhibice. V 80. minutě Matějovský svojí typicky chytrou kolmicí poslal do brejku Komlichenka, který po blafáku Daňkovi snadno do prázdné branky zvýšil boleslavské vedení na 3:1.

V 83. minutě se Diviš na pravé straně elegantně uvolnil přes protihráče a přesně přihrál do šestnáctky Matějovskému, jenž po zemi k pravé tyči skóroval - 4:1.

V 89. minutě Komlichenko rázným pokutovým kopem prostřelil slováckého gólmana Daňka - 5:1. Ruský kanonýr si tak připsal desátou trefu v devátém mistrovském zápase a upevnil si pozici na čele aktuálního pořadí prvoligových střelců.

"Jsem rád, že jsme navázali na výhru v Jablonci, ale vysoké vítězství nad Slováckem se nerodilo lehce. Byli jsme v první půli aktivní, ale zasloužené vedení nepotvrdili druhým gólem. Do druhé půle soupeř podle očekávání vlítl a kontaktním gólem nám hru zkomplikoval. Povedlo se nám však střídání Matějovského, který utkání zklidnil a rozhodl ho kolmicí Komlichenkovi na třetí gól. Jsem rád, že jsme potěšili diváky podobně jako při vyhraném utkání s Opavou, a jsem rád, že je po zranění Matějovský zpátky ve hře," prohlásil boleslavský trenér Jozef Weber.

"Vstoupili jsme celkem slušně do zápasu, i když jsme obdrželi gól. Ve vstupu do druhého poločasu jsme hráli velmi dobře a po nešťastném druhém gólu se nám podařilo snížit a vypadalo to, že s utkáním ještě něco uděláme. V závěru se nám však hra rozpadla a konečný výsledek je pro nás až příliš krutý. Nepovedený závěr utkání zapříčinilo rozpadnutí defenzívy střídáním zraněných hráčů a nedisciplinovaností jednotlivců, především kapitána Daníčka," řekl slovácký trenér Michal Kordula, který  se na svůj tým hodně zlobil kvůli nezvládnutému závěru zápasu.

Mladá Boleslav 22. září 2018

FORTUNA:LIGA  deváté kolo

FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 5:1 (1:0)
Góly: 80. a 89. Komlichenko (druhý z pokutového kopu), 27. Mareš, 55. Přikryl, 83. Matějovský - 64. Kuchta * ŽK: Mareš - Daníček, Krejčí * ČK: Daníček (v 86. minutě) * Rozhodčí: Lerch - Koval, Melichar * Diváků: 2110
FK Mladá Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Hůlka, Keresteš - Takács, Mareš - Ladra (75. Matějovský), Přikryl (85. Džafič), Konaté (31. Diviš) - Komlichenko.
1. FC Slovácko: Daněk - Juroška, Daníček, Šimko, Reinberk (46. Sadílek) - Janošek - Kalabiška (79. Zajíc), Krejčí, Havlík, Rezek - Kubala (57. Kuchta).

SportovníListy.cz rovněž napsaly:

Fotbalisté Slavie v Edenu vyhráli nad klokany 1:0! V derby soupeře dělily dvě tramvajové stanice
(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)