V Anterselvě se biatlonistům nevedlo, výjimkou byl osmý Krčmář ve vytrvalostním závodu

Světový pohár v biatlonu se přesunul do italské Anterselvy. Vysoká nadmořská výška a k tomu proměnlivý vítr. I s tím bojovaly biatlonistky ve čtvrtek 19. ledna 2017 ve vytrvalostním závodu na 15 km.

Ve čtyřpoložkovém závodu, kde se neběhají trestná kola, ale za každý výstřel mimo se přidávají trestné minuty, byla z Češek nejlepší Eva Puskarčíková na 13. místě. Až do čtvrté střelby dokonce bojovala o první místo, kdy patnáct terčů sestřelila bez chyby a navíc ve velmi rychlém tempu. Při poslední střelbě však minula terč hned třikrát a z medailových pozic se propadla mimo elitní desítku. Dalším Češkám se dařilo o poznání hůř. Gabriela Koukalová minula terč dokonce šestkrát a jen díky druhému nejrychlejšímu běžeckému času skončila čtyřiadvacátá. Zároveň přišla po tomto závodě i o žlutý dres pro vedoucí závodnici. Šest chyb vyrobila i Lucie Charvátová, která skončila na 32. místě. Nejhůře dopadla Veronika Vítková, která s pěti chybami skončila až jednašedesátá a jako jediná nedosáhla na body.

Zvítězila Němka Laura Dahlmeierová, nová vedoucí žena průběžného pořadí. Jako druhá skončila Francouzka Anais Chevalierová a třetí domácí Alexia Rungaldierová.

Podobný osud jako u Evy Puskarčíkové se odehrál o den později v závodě mužů na 20 km v případě Michala Krčmáře. Až do třetí střelby byl stoprocentní a průběžně se držel na třetí příčce. Až na poslední položce třetí ranou minul a i tato jediná chyba v závodě ho odsunula na konečné osmé místo. Další Češi skončili až daleko za ním. Jaroslav Soukup s třemi trestnými minutami dojel na 40. místě, Ondřej Moravec minul čtyřikrát a skončil sedmapadesátý, Adam Václavík netrefil pět terčů a skončil sedmdesátý, Michal Šlesingr si připsal sedm trestných minut a v cíli mu patřilo až 85. místo.

Závod vyhrál Rus Anton Šipulin před druhým Martinem Fourcadem z Francie a třetím Semenovem z Ukrajiny.

Závod Světového poháru
Anterselva (Itálie) 19. ledna 2017

Zrcadlo výsledků:

Ženy - vytrvalostní závod na 15 km: 1. Dahlmeierová (Něm.) 44:48,7 (2 trest. minuty), 2. Chevalierová (Fr.) -3,8 (1), 3. Runggaldierová (It.) -46,0 (1), 4. Dorinová Habertová (Fr.) -55,0 (2), 5. Hammerschmidtová -1:16,2 (2), 6. Hinzová (obě Něm.) -1:19,1 (3), 7. Hojniszová (Pol.) -1:37,8 (3), 8. Podčufarovová (Rus.) -1:39,8 (2), 9. Hildebrandová (Něm.) -1:45,1 (3), 10. Hauserová (Rak.) -1:48,4 (2), ...13. Puskarčíková -2:23,6 (3), 24. Koukalová -4:02,0 (6), 32. Charvátová -4:56,4 (6), 61. Vítková (všechny ČR) -7:08,9 (5).
Průběžné pořadí SP (po 14 z 26 závodů): 1. Dahlmeierová 615, 2. Koukalová 604, 3. Mäkäräinenová (Fin.) 594, 4. Dorinová Habertová 560, 5. Wiererová (It.) 442, 6. Hildebrandová 398, ...8. Puskarčíková 373, 22. Vítková 222, 46. Charvátová 61, 77. Davidová (ČR) 13.

Anterselva (Itálie) 20. ledna 2017

Muži - vytrvalostní závod na 20 km: 1. Šipulin (Rus.) 50:38,1 (1 trest. minuta), 2. M. Fourcade (Fr.) -41,0 (2), 3. Semenov (Ukr.) -56,8 (1), 4. Björndalen (Nor.) -1:04,9 (1), 5. Schempp (Něm.) -1:09,8 (2), 6. Anev (Bul.) -1:15,6 (1), 7. Cvetkov (Rus.) -1:28,7 (1), 8. Krčmář (ČR) -1:29,8 (1), 9. Peiffer (Něm.) -1:30,4 (2), 10. Bailey (USA) -1:39,1 (1), ...40. Soukup -4:51,2 (3), 57. Moravec -5:51,6 (4), 70. Václavík -6:39,3 (5), 85. Šlesingr (všichni ČR) -8:17,2 (7).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 784, 2. Šipulin 500, 3. Schempp 486, 4. Peiffer 441, 5. Svendsen (Nor.) 414, 6. Lesser (Něm.) 399, ...11. Krčmář 327, 19. Moravec 241, 20. Šlesingr 225, 48. Soukup 52, 54. Václavík 35, 90. Krupčík (ČR) 3.
Poslankyně Jitka Chalánková: Děkuji za slovo. Vážený pane premiére, v poslední době se na mě obracejí lidé, kteří se cítí poškozeni jednáním českých orgánů sociálně právní ochrany dětí a kteří mají pocit, že se jim od českých úřadů a soudů nedostává zastání. Hledají je tedy u mě.