Úněšov a Skuteč jsou nejlepší družstva dorostu na mistrovství v požárním sportu ve Svitavách

[ title]
Druhý den Mistrovství ČR dorostu v požárním sportu patřil nejlepším družstvům dorostenců a dorostenek ze všech krajů. Program zahájil slavnostní nástup za přítomnosti starosty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jana Slámečky, ředitele Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje  Aleše Černohorského a starosty města Svitavy Davida Šimka.

První disciplínou druhého dne byl běh na 100 metrů s překážkami a test z požární ochrany. Nejprve se na tartanovou dráhu postavila děvčata. Nejrychlejšího času, 17,15 s, dosáhla Kateřina Vébrová z SDH Úněšov (Plzeňský kraj), která tak obhájila loňské prvenství. Druhá byla Šárka Hájková (SDH Úněšov) časem 17,48 s a třetí pak Magdaléna Čechová (17, 72 s) ze středočeské Střezimíře. V součtu časů týmů to byl právě Úněšov, který stovky vyhrál před středočeskou Střezimíří a třetí Novou Vsi (Moravskoslezský kraj).

V družstvech dorostenců zvítězil Jan Rychtařík z PS Mělník jediným šestnáctkovým časem (16,92 s). Druhý byl Maxim Rokosz z Michálkovic (Moravskoslezský kraj) časem 17,01 s a třetí Dominik Ševčík (SDH Skuteč) časem 17,01 s. V součtu časů na této disciplíně zvítězilo družstvo SDH Skuteč z Pardubického kraje, před Michálkovicemi a Oznicí (Zlínský kraj).

Poslední den v neděli 7. července 2019 mistrovství bude patřit kolektivním disciplínám - štafetě 4x100 metrů a požárnímu útoku.

(eč, SH ČMS, SportovníListy.cz, foto: HS ČMS)