Turecký tým Cukurova by do české ženské basketbalové ligy zapadl ... USK - Cukurova 82:28

Ve třetím  kole Euroligy se poprvé doma představil tým ZVVZ USK Praha, které přivítalo turecký tým Cukurova Basketbol. Očekával se  vyrovnaný zápas, ale herní pohoda domácích rozhodla o výsledku utkání už v prvním poločase.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Hráčkám ZVVZ USK Praha se podařil vstup do utkání, kdy během první minuty vedly 6:0. Zápas podobně pokračoval.  A když se minutu a půl před koncem první čtvrtiny trefila Cristina Ouviňa za tři body, rozdíl byl už patnáctibodový a zadlouho  z rychlého protiútoku přidala ještě dva body Brionna Jones a tak skončila úvodní desetiminutovka sedmnáctibodovým rozdílem.

Obraz hry se ani po krátké přestávce nezměnil a navíc rozdíl skore Pražanky navýšily o dalších pět bodů.

Jedno číslo vystihuje třetí čtvrtinu a to 22:2. To je stav, kterým ZVVZ USK Praha dokázal jednoznačně porazit Cukurovu.

V poslední desetiminutovce byl rozdíl ve skóre přes padesát bodů. A tak mohla trenérka domácích šetřit zkušenější hráčky. I když delší dobu byly na hřišti mladé hráčky s podporou jedné zkušenější spoluhráčky, dokázaly udržet Cukurovu na pouhých 7 vstřelených bodech. A tak proto jednoznačně a překvapivě porazil ZVVZ USK Praha turecký celek.

Praha 30. října 2019

Euroliga žen  ...  skupina A, 3. kolo

ZVVZ USK Praha – Cukurova Basketbol 82:28 (27:10, 14:9, 22:2, 19:7)

Nejvíce bodů: Thomasová 19, Režanová 18, Vukosavljevičová 11, Jonesová 10, Oblaková 8, Vyoralová 6, Šípová 5, Ouviňa 3, Sklenářová 2, Halátková a Elhotová po 0 - Gunerová a Karakasová po 6, Avciová a Rodriguezová po 4 * Fauly: 10:17 * Trestné hody: 10/3 - 8/2 * Trojky: 3:2 * Doskoky: 60:37.

(ps, USKbasket.cz, SportovniListy.cz, foto: Jiří Růžička)