Třígólovou ztrátu z poločasu po přestávce fotbalisté Mladé Boleslavi na Letné nedohnali

Mladoboleslavští fotbalisté skončili letošní podzimní sezónu třemi prohrami s pražskými týmy, doma s Bohemians 1:2, pak na Julisce s Duklou 1:4 a nakonec na  Letné se Spartou 0:3. Proti Spartě boleslavští fotbalisté zklamali hrou i výsledky, drobným pozitivem byly premiéry mladých hráčů, brankáře Martina Jedličky a ofenzivního záložníka Daniela Nováka.

Utkání začali Boleslavští podobně nepovedeně, jako na pražské Julisce a brzo v letenské Generali Aréně prohrávali o dva góly. V úvodní desetiminutovce sice odolali dvěma sparťanským rohům, ale potom zažil černou chvilku devatenáctiletý boleslavský brankář Martin Jedlička při své premiéře v prvoligové brance. Jak se to stalo?

Ve 12. minutě Čivičův centr od levé lajny přeletěl boleslavského brankáře a od tyče se odrazil do Jedličkových zad a následně za brankovou čáru - 1:0.

V 16. minutě Vatajelu rozehrál trestný kop téměř od rohového praporku a u bližší tyče důrazný Zahustel hlavou zvýšil sparťanské vedení na 2:0.

Ve 37. minutě od levé lajny zacentroval Vatajelu a u bližší tyče hlavičkující Šural překonal potřetí boleslavského brankáře - 3:0 a bylo vymalováno.

Druhý poločas už žádné změny skóre nepřinesl, a tak Mladá  Boleslav, která  se se Spartou po čtyřech měsících utkala už podruhé v tomto ročníku ligy po srpnovém zápase, kdy Sparta v Mladé Boleslavi vyhrála jen 1:0, se Středočechům ani prosinci nepodařilo dát branku.

Zápas na Letné zažil i jednu svoji ligovou premiéru, když  hlavní rozhodčí utkání Karel Hrubeš a hlavní videorozhodčí Roman Hrubeš poprvé posuzovali, zda míč při první brance, který  si zády srazil brankář hostujícího celku za brankovou čáru, skutečně tu čáru překonal celým svým objemem. Tak  bylo poprvé   zavedeno kontrolování sporných situací v českém profesionálním fotbale pomocí videa.

Jak říkám...

"Těžce se mi utkání hodnotí, protože jsme zopakovali všechno špatné, co jsme předvedli před týdnem v minulém zápase na Julisce. Opět jsme nastoupili nekoncentrovaní a inkasovali brzo góly, po kterých se těžko zápas otáčí. Jsem zklamný z výkonu i výsledku. Přestože hráči ví, co chceme hrát, tak nejsou aktivní, jako kdyby si šli jenom zahrát a ne vyhrát. Ve všech utkáních, v nichž jsme prohrávali, s výjimkou ve Zlíně, šel náš výkon dolů a nepříznivé skóre jsme neotočili. Příčiny vysoké prorážky bych u brankáře Martina Jedličky  nehledal. Po inkasovaných gólech se oklepal a druhý poločas zvládl dobře. Podzim byl velice špatný, vypadli jsme z Evropské ligy i v lize jsme byli špatní,"  pravil asistent trenéra Mladé Boleslavi Petr Čuhel, který  přišel mezi novináře podobně jako před týdnem na Julisce, neboť hlavní boleslavský kouč Dušan Uhrin byl stále nemocný a dokonce musel být hospitalizovaný.

Čuhel  se vyjádřil pozitivně k pokusu o zavedení videorozhodčího: "Když bude fungovat na všech stadionech, tak to bude jenom dobře pro fotbal."

"Snažili jsme se útočit a v rychlém sledu dali tři branky, výhra tři nula je pro nás dobrý výsledek," řekl sparťanský trenér Andrea Stromaccioni, který se pozitivně  vyjádřil k zavedení videorozhodčího do českého fotbalu s podotknutím, že také v Itálii se tato novinka ku prospěchu fotbalu s úspěchem zavádí.

Praha 3. prosince  2017
První fotbalová liga - 16. kolo

AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)

Branky: 12. Čivič, 16. Zahustel, 37. Šural * ŽK: Čivič, Frýdek - Fabián, Jedlička, Chaluš * Rozhodčí: Karel Hrubeš - Moláček, Flimmel * Diváků: 6234
AC Sparta Praha: Dúbravka - Zahustel, Hovorka (88. Kaya), Štetina, Čivič - Václav Kadlec (62. Rosický), Plavšič, Frýdek, Mavuba, Vatajelu (73. Ben Chaim) - Šural.
FK Mladá Boleslav: Jedlička - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fabián (76. Daniel Novák) - Hubínek, Rada (88. Jánoš) - Mingazov (46. Magera), Matějovský, Fleišman - Přikryl.

(ps, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)