Trenérský sen Petra Nováka: pět zlatých olympijských medailí od svých svěřenkyň

[ title]
Na Staroměstském náměstí v Praze, které se poslední únorové pondělí stalo místem přivítání na Zimních olympijských hrách úspěšných olympioniček Ester Ledecké a Martiny Sáblíkové, rychlobruslařka a trojnásobná držitelka zlaté medaile sdělila zásadní rozhodnutí o pokračování své sportovní kariéry. 

SportovníListy.cz byly na místě děje..."Chci závodit i na olympiádě v Pekingu," řekla Martina Sáblíková mnohahlavému publiku na Staroměstském náměstí, kde sportovní příznivci před 20 lety slavili  s hokejisty jejich triumf na olympiádě v Naganu.

Pak  se ke slovu dostal i trenér Martiny Petr Novák, který prozradil svůj trenérský sen. "Mám trenérské přání, aby rychlobruslařky, které trénuji, získaly celkem pět zlatých medailí," prohlásil Novák, aby mu krátce poté závodnice, která už Novákův sen splnila ze tří pětin, kulicha z olympijského vybavení přetáhla žertem přes oči.

Původně to vypadalo, že Martina Sáblíková sahá na čelo, jestli nemá horečku ...
Pak se nejslavnější česká rychlobruslařka odhodlala trenérovi jeho kulich přetáhnout přes oči
Trenér Novák se nakonec ubránil a své pětimedailové zlaté přání zdůvodnil tím, že to nebude jen na Martině Sáblíkové, neboť ta má už své nástupkyně


"Tahle stříbrná medaile měla hodnotu zlata," řekla předtím Martina Sáblíková o poslední medaili, kterou přivezla ukázat fanouškům v Praze.

Ester jsi naše zlato, zaznělo na Staroměstském náměstí při vítání úspěšných olympioniček

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)