Tomáš Souček zůstal doma v Praze ve Slavii, kde prodloužil smlouvu do roku 2024

[ title]
Slávistický záložník Tomáš Souček skvělými výkony v posledních dvou sezonách táhl Slavii za úspěchy a nic by se na tom nemělo změnit ani v příštím ligovém ročníku, protože opora sešívaných  prodloužila v Edenu smlouvu o čtyři roky!

Tomáš Souček, který byl pro Slavii klíčovou osobností na cestě Evropou a při zisku historického doublu, podepsal s klubem novou pětiletou smlouvu, která je platná až do 30. června 2024.

Jak říkám...


"Prvně musím poděkovat všem hráčům a trenérům, bez kterých bych tady nebyl. Dále svému manažerovi a v neposlední řadě panu Jaroslavu Tvrdíkovi. To, že mi Slavia dává nový pětiletý kontrakt, je pro mě velkou výzvou. Doufám, že se dostaneme do Ligy mistrů. To je snem každého z nás. Po skvělé minulé sezoně bychom se rádi posunuli ještě o trochu výš,“ řekl  bezprostředně před podpisem smlouvy Tomáš Souček.

Samotný akt podpisu proběhl přímo ve slavnostní atmosféře za účasti předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka a sportovního ředitele Jana Nezmara a přihlížejících novinářů.

Tomáš Souček byl podle statistiky uveřejněné na klubovém webu v uplynulé sezoně klíčovým svěřencem trenéra Jindřicha Trpišovského. Ve všech soutěžích odehrál 4 434 minut, vsítil 18 gólů a na dalších 9 branek přihrál svým spoluhráčům. Ke statistikám přidal i skvělý přehled, spolehlivou defenzivní činnost, a především řízení hry celého týmu. Po fantastických výkonech nejen v lize, ale i na Evropské scéně byl o Tomáše Součka velký zájem v zahraničí. Odchovanec Slavie se však prozatím rozhodl zůstat v pražském klubu  a pokusit se o splnění velkého snu všech příznivců červenobílých barev - probojovat se do základní skupiny Ligy mistrů!

"Hlavní cíl pro příští rok je Liga mistrů. I když se nepovede, pořád bude Slavia hrát evropské poháry, kde chce dojít hodně daleko. Vidíme, co dokázal Ajax nebo Šachtar Doněck několik let po sobě. Myslím si, že Slavia má na to, aby se také dostala na tuto úroveň. Nabídka smlouvy mě potěšila. Vedení mi dalo zelenou k tomu, že mě tady chtějí a za to jsem rád. S panem Tvrdíkem máme super vztah, takže jsme se domluvili. Rozhodoval jsem se také hodně podle citu, který ke Slavii mám. Jsem rád, že jsem tady zůstal," komentoval  důvody podpisu nové smlouvy Tomáš Souček.  

Motivací pro setrvání ve Slavii byli pro Tomáše Součka i fanoušci, kteří tým celou sezonu ve velkém podporují a pravidelně v Sinobo Stadium vytváří jedinečnou atmosféru.


"Slavia je pro mě obrovská motivace. Nejen samotný tým, ale i velký počet lidí, kteří jí fandí, a to nejen v Čechách, ale i na Moravě. Jsem moc rád, že mě mají rádi a že je šance si tady zahrát Ligu mistrů. Dostat se do ní se Slavií by byla neuvěřitelná čest a hrozně bych si to přál,” řekla opora Slavie Praha Tomáš Souček.

(ps, Slavia.cz,  SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Češi zachraňují olympiádu

Češi zachraňují olympiádu

29.3.2020 09:00:00

Nemálo sportovců a fanoušků bylo překvapeno neměnným postojem představitelů Mezinárodního i Českého olympijského výboru jak do poslední možné chvíle odmítali byť i jen debatovat o možném odložení...