Tomáš Král: Jak je důležité míti Filipa .. Pešána, ale i Slavomíra Lenera

Novým šéftrenérem Českého hokeje se stal Filip Pešán. Jako šéftrenér bude zastřešovat vize, koncepci, metodiku a další činnosti svazu ve sportovní oblasti, a to zejména na úrovni reprezentací a Akademií Českého hokeje. Spolupracovat přitom bude se sportovním oddělením a trenérskou komisí, v níž působí trenéři reprezentačních výběrů a manažeři Českého hokeje. Současně bude i generálním manažerem juniorské reprezentace U20, kterou čeká na přelomu roku světový šampionát v Ostravě a Třinci.

A vy jste kdo?Filip Pešán
(1978) působil jako sportovní manažer a trenér Bílých Tygrů Liberec, se kterými získal v sezóně 2015/16 titul mistrů a v sezónách 2016/17 a 2018/19 vicemistrů České republiky. V sezóně 2017/18 je dovedl do semifinále Champions Hockey League. V minulosti vedl také juniorské reprezentace U19 a U20, se kterou postoupil v roce 2018 do semifinále světového šampionátu. Je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, jako hráč oblékal barvy Stadiónu a Bílých Tygrů Liberec a v roce 2005 pomáhal vybojovat stříbrné medaile na zimní univerziádě v Innsbrucku.

Jak říkám..."Dosavadní šéftrenér Slavomír Lener na svazu nekončí. Bude jako manažer rozvoje hokeje nadále věnovat péči o nejmenší hokejisty, ať už jde o náborové projekty, výchovu a vzdělávání jejich trenérů, spolupráci s radnicemi, komunikaci s rodiči nebo o výstavbu nízkonákladových stadiónů. Vzhledem k renomé, zkušenostem a rozsáhlým kontaktům v zahraničí bude mít na starosti také mezinárodní program a aktivity mládežnických reprezentací. To, že je uznávaným odborníkem ve světovém  hokeji  jsem si  znovu uvědomil při MS na Slovensku, kde Slavomír Lener byl důležitou osobou za český hokej," řekl předseda Českého hokeje Tomáš Král.

(ps, českyhokej.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)