Těsná prohra českých baseballistů na ME od Britů. Česko - Velká Británie 3:4


Čeští baseballoví reprezentanti podlehli ve třetím utkání Mistrovství Evropy mužů Velké Británii těsně 3:4. O jednobodové výhře rozhodla nastavená směna, ve které získali Britové vítězný bod.

Čeští hráči měli první dvě třetiny problémy zejména na pálce, kdy se jim dlouho nepodařilo vyzrát na startujícího nadhazovače Velké Británie.

Jak říkám...„Měl velice svižnou ruku a bylo velmi špatně poznat, jestli hází slider nebo rychlý balon,“ okomentoval výkon Alexe Webba Matěj Hejma.

Naopak soupeř poskládal během prvních 7 směn tři body a vypadalo to, že drží otěže zápasu pevně ve svých rukách.

Češi ale nesložili zbraně a  hrdina ze zápasu s Nizozemskem, Martin Schneider, nakonec našel zbraň. Při dvou autech odpálil homerun za tři body a tím vrátil český tým do utkání. Oba soupeři v dalších směnách prostřídali několik nadhazovačů, ale ani jednomu týmu se nepodařilo získat v „normální“ hrací době vítězný bod. Blíže k němu měli čeští pálkaři, plně obsazené mety v dohrávce 9.inningu ale kýženou výhru nepřinesly.

Na bod Velké Británie v tie-breaku už bohužel čeští reprezentanti odpovědět nedokázali a odešli tak z utkání s druhou porážkou na turnaji.

Jak říkám...„Bylo to dnes o jednom odpalu, kdyby se to podařilo někomu z nás, tak výhra byla blízko. Mrzí nás to, ale turnaj je dlouhý a pojedeme dál. Musíme se dobře připravit, najíst se, odpočinout si. Zítra je další den,“ shrnul dnešní těsnou porážku Jakub Hajtmar.

Češi mají bilanci jedné výhry a dvou porážek, a v neúplné tabulce skupiny A jsou na 5.místě. Na postup do čtvrtfinále potřebují skončit nejhůře čtvrtí. 
      Bonn - Německo  9. září 2019
MISTROVSTVÍ EVROPY MUŽŮ V BASEBALLU

ČESKO – VELKÁ BRITÁNIE 3:4 (10 inn)

(ev, SportovníListy.cz, foto: Jan Beneš)