Tak jim skončila podzimní domácí neporazitelnost ... Mladá Boleslav - Liberec 1:3

Posledním říjnovým mistrákem skončila podzimní mladoboleslavská domácí neporazitelnost a bohužel nadále pokračuje černá šňůra mladoboleslavských neúspěchů proti libereckému protivníkovi.

Mladá Boleslav totiž s Libercem prohrála v uplynulých třech letech všech šest ligových mistráků v řadě.

Nebylo bez zajímavosti, že liberecké mužstvo v utkání proti Mladé Boleslavi místo hlavního kouče Pavla Hoftycha, jenž si za čtyři podzimní žluté karty odpykával disciplinární trest, vedl jeho asistent Pavel Medýnský.

První poločas začaly živě oba týmy, mladoboleslavský však byl častěji před soupeřovou brankou a za necelých deset minut si vynutil dva rohové a jeden trestný kop. Jenže nic z toho Středočeši nevyužili. Branky totiž začaly padat až o něco později a to ještě do sítě domácího týmu.

Ve 30. minutě Mikulův přízemní centr téměř od pravé postranní lajny proletěl polovinou mladoboleslavského brankoviště k nekrytému Musovi, jenž snadno sklepnul míč do branky - 0:1.

Na začátku druhého poločasu Liberečtí uťali touhu Středočechů po smazání těsného náskoku nečekaně brzo a snadno.

Ve 48. minutě Balutou založený liberecký útok po levé straně vyvrcholil neúspěšným vyběhnutím brankáře Stejskala proti Potočnému a Musovou dorážkou do opuštěné boleslavské branky - 0:2.

V 55. minutě za Mikulovo stažení Komlichenka uvnitř šestnáctky nařídil rozhodčí Rejžek pokutový kop, který Budínský proměnil - 1:2.

V 64. minutě se na kraji boleslavské šestnáctky svalil Baluta v kontaktu s Buchou a rozhodčím Rejžkem přísně nařízenou penaltu Potočný proměnil střelou do středu branky - 1:3.

Mladá Boleslav měla necelou půlhodinku na smazání dvougólového manka, což se ji už nepovedlo.

Jak říkám ...

„Každá série jednou skončí, bohužel tentokrát skončila naše domácí neporazitelnost. Na prohru jsme si zadělali v první půli. Pětadvacet minut hráči podávali dobrý výkon, ale když ho nepotvrdili brankami, soupeř nás gólově ztrestal. Jak jsme nepovedeně vstoupili do druhé půle, o tom nemá cenu se bavit. Když jsme snížili na rozdíl jednoho gólu, začínal jsem věřit, že vývoj zápasu otočíme, bohužel přišla penalta proti nám a třetí gól v naší síti. Z mého pohledu se tím utkání uzavřelo. Stane se, že prohrajeme, ale klukům budu při hodnocení vyčítat, že od třetího gólu jsem na hřišti neviděl jediného hráče, který by věřil, že nepříznivé skóre otočíme, což se nám v jiných zápasech podařilo. Tentokrát bohužel ne," řekl kouč Mladé Boleslavi Jozef Weber.

„Zkraje prvního poločasu jsme se hledali, než jsme si zvykli na způsob hry Boleslavi, ale potom jsme z jednoho protiútoku vstřelili důležitou branku. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, když jsme přidali druhou branku, a třetí už soupeře zlomila, nedokázal na ni reagovat. Kluci podali týmový výkon, vyhráli jsme zaslouženě," pravil zaskakující liberecký trenér Pavel Medýnský.

Mladá Bolelslav  27. října 2019

FORTUNA:LIGA     ... čtrnácté kolo

FK Mladá Boleslav – FC Slovan Liberec 1:3 (0:1)
Góly: 55. Budínský (z pokutového kopu) - 30. Musa, 48. Baluta, Potočný (z pokutového kopu) * ŽK: Fulnek, Budínský, Matějovský - Kacharaba, Oscar, Mikula, Pešek * Rozhodčí: Rejžek - Pečenka, Vodrážka * Diváků: 3899

FK Mladá Boleslav: Stejskal - Jakub Klíma, Tataev, Pudil, Fulnek (61. Jiří Klíma) - Hubínek - Budínský, Matějovský, Bucha (68. Túlio) - Mešanovič (76. Ladra), Komlichenko.
FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula, Kacharaba, Karafiát, Hybš - Oscar (90. Alibekov), Mara - Pešek (72. Malínský), Baluta, Potočný - Musa (85. Kuchta).

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)