Tábor chce pořádat cyklokrosové Mistrovství světa v roce 2024

Na osvědčeném místě, okruhu v areálu Komora v jihočeském Táboře by se mohlo v roce 2024 jet mistrovství světa v cyklokrosu. O jeho uspřádání Tábor uchází již počtvrté, když o světové medaile se zde již bojovalo v letech 2001, 2010 a 2015. O tom, zda český kandidát uspěje, se rozhodne začátkem února 2020 ve švýcarském Dübendorfu, kde se pojede o mistrovské medaile v závěru současné sezony.

Jak říkám..."Těší mě to a ze strany svazu uděláme maximum, aby se to podařilo, protože Tábor si to zaslouží," uvedl při prezentaci SP 2019 v Taboře na setkání se zástupci médií v Praze prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek.

SportovníListy.cz byly na místě děje...Pokud by Tábor ve své kandidatuře uspěl, byl by prvním městem, kde se o světové medaile pojede počtvrté.


Jak říkám..."Cyklokros k Táboru patří, je s ním spojen pupeční šňůrou, je to táborské sportovní stříbro. Je to sportovní odvětví, které je v našem městě nejvíce vidět, je nejprestižnější. Ani si nedokáži představit budoucnost v Táboře bez světových krosových akcí," přidal táborský starosta Štěpán Pavlík.

Pokud bude pořádání MS Táboru přiděleno, jelo by se pravděpodobně na výrazně odlišné trati, než na jakou jsou diváci z posledních let zvyklí.

Jak říkám..."Zvažujeme, že ji ze dvou třetin změníme a zhustíme, aby mohli diváci ještě více přebíhat a viděli toho víc," nastínil předseda komise cyklokrosu Petr Balogh.


(ps, Český svaz cyklistiky, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)