Světový pohár v moderním pětiboji v Praze je minulostí. Češi ve štafetách skončili sedmí a čtrnáctí

Závěrečný podnik před světovým finále uzavřel poslední květnové pondělí závod smíšených štafet, do kterého mohli Češi coby pořadatelská země nasadit hned dva týmy. Eliška Přibylová s Markem Gryczem skončili sedmí. Barbora Ciprová a Ondřej Svěchota byli čtrnáctí. Zvítězili Joana Muirrová a Samuel Curry z Velké Británie.

Kvalitní výsledek se očekával zejména od dua Přibylová Grycz. Konečné sedmé místo oba hodnotí se smíšenými pocity.

Jak říkám..."Nestavíme si cíle na konkrétní umístění, ale chceme podat nejlepší výkon a myslím, že oba víme, že jsme dneska měli na víc. S tím jsme spokojení. Koukali jsme před během na rozestupy a říkali jsme si, že stáhnout to do toho šestého, sedmého místa je reálné," přiznal Marek Grycz.

"V té poslední disciplíně jsme udělali maximum. Nejvíc bodů jsme nechali určitě na šermu,“ souhlasila týmová kolegyně Eliška Přibylová. Právě ona dokázala českou štafetu 1 posunout v závěrečné disciplíně o tři příčky výš.

Druhá česká štafeta ve složení Barbora Ciprová a Ondřej Svěchota obsadila čtrnáctou příčku.

"Já si tady to závodění moc užila. Úplná bomba. Bylo to doma, před fanoušky, před rodinou. Po jedenácti letech obrovská akce tady u nás a já jenom doufám, že se to co nejdřív zopakuje," řekla Barbora Ciprová, která se představila také v závodě žen.

Nejlepšími českými výsledky na Světovém poháru v Praze jsou sedmé a třinácté místo Jana Kufa a Martina Vlacha v soutěži mužů a sedmá příčka v závodě smíšených štafet.

"Co se týká výkonů, převážila pozitiva. Na druhou stranu tady bylo mnoho věcí, které nám ukázaly, že ne všechno běží tak, jak by mělo. Máme ještě jedenáct týdnů, které zbývají do mistrovství Evropy, a to je fůra času na to, abychom ty detaily doladili," zhodnotil čtvrtý letošní podnik Světového poháru z hlediska výkonnosti českých závodníků reprezentační trenér Jakub Kučera.


(eš, SportovníListy.cz, foto: Iva Roháčková)