Startuje první fotbalová liga a bookmakeři sází na to, že mistr bude z Prahy

[ title]
Začíná 1. fotbalová liga a jejím favoritem není obhájce titulu a účastník Ligy mistrů Viktoria Plzeň.

"Plzeň sice oslavila titul, ale jaro měla bídné, navíc bude válčit v lize i v Lize mistrů a takový kádr, aby mohla být na všech frontách stoprocentní, nemá. A výrazněji ani neposílila,“ pouští se do výpočtu, proč bude podle bookmakerů Plzeň až třetí s kurzem 4:1,  kurzový expert Tipsportu Petr Urbanec.

Na špičce jsou tak pražská S. Slavia i Sparta opět posilovaly, a šíří kádru jim viktoriáni nemohou konkurovat.

"Oba pražské „velkokluby“ se rovněž na jaře nevyhnuly mnoha výpadků, ale teď už musí majitele i fanoušky skutečně přesvědčit, že obrovské investice nebyly marným plýtváním peněz," říká bookmaker Urbanec. Na Slavii tak vypsali kurz 2,65:1, konkurent z Letné má jen nepatrně vyšší kurz 2,75:1.

Jediným, kdo by snad mohl stíhat „svatou“ trojici posledních sezon, je Peltův Jablonec. S kurzem 25:1 je ale čtvrtý s velkým odstupem. Dokonce si lze u Tipsportu vsadit na to, zda mistrem bude pražský tým nebo ne. ANO má kurz 1,34:1, varianta NE kurz 3:1.

Dalším klubům potom bookmakeři Tipsportu spočítali kurzy 100:1 a více. Překvapení sezony 2017/2018 Olomouc to bude mít složité s obhajobou svých pozic.

"Nováčkovské nadšení ze skvělého výsledku obvykle střídá tvrdé vystřízlivění," tuší bookmakeři. Tradiční štika soutěže Liberec vyměnil trenéra a obměnil kádr, je trochu neznámou v ligovém pelotonu, přesto se stejně jako Sigma drží na kurzu 100:1. Stále za očekáváním se v lize pohybuje Mladá Boleslav a to se jí vrací kurzem na titul 150:1.

"Naopak celkem věříme, že se probere Baník Ostrava a bude v tabulce bojovat výš než jen o záchranu,“ dodává Urbanec.

S kurzem 200:1 vstupují do hry Bohemians a Zlín. Také Teplice by rády odehrály lepší sezonu, titul je při kurzu 300:1 v nedohlednu, ale lepší polovina tabulky je v jejich silách.

Pak už následuje skupina outsiderů, které mají jedinou metu – záchranu ligy. Tomu odpovídá výše kurzů na případné obrovské překvapení, kterým by titul nebo už samotný boj o titul pro tyto týmy byl. Nejhůře ze všech je na tom Příbram v kurzu 1000:1 na ligový titul.

Kurzy na získání mistrovského titulu u předpokládaných posledních pěti týmů


Dukla Praha 600:1
Opava 700:1
Slovácko 800:1
Karviná 900:1
Příbram 1000:1(ps, Tipsport, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)