SportovníListy.cz byly na slavnostním zahájení Měsíce věží a rozhleden 2017

[ title]
Slavnostní zahájení Měsíce rozhleden se uskutečnilo v Senátu ČR první zářijové úterý 2017 za účasti řady známých osobností, zástupců KČT, společenských organizací médií.

SportovníListy.cz & Prvnízprávy.cz byly na místě děje...O co půjde?

"Měsíc věží a rozhleden bude zahájen Dnem věží a rozhleden 28. září 2017 se sběratelským 4pohledem na několika místech v ČR. Ústřední zahájení připravujeme před českobudějovickou Radniční věží od 10.00 hodin za účasti historické postavy Přemysla Otakara II., zástupců KČT a dalších pozvaných hostů. Jinak už  nyní dostáváme informace od dalších organizátorů, že podobné akce uspořádají i na dalších místech. Ostatně více se dozvíte na facebooku Pohádkové království," vysvětlil autor projektu Marcel Goetz.

Záštitu a podporu projekt našel u senátorů Václava Chaloupka a Tomáše Jirsy, cestovatele Pavla Pavla, dále u představitelů Klubu českých turistů, Plzeňské krajské organizace České unie sportu, České asociace sport pro všechny, Asociace turistických informačních center. Projekt podpořily další spolky jako je Agentura Dobrý den nebo i média, ke kterým se zpravodajstvím o akci už v loňském a v předloňském roce připojily i zpravodajské weby jako jsou SportovníListy.cz & Prvnízprávy.cz a další.

"A to není všechno. Na výroční den vzniku Československa 28. října 2017 doporučujeme již tradiční výstupy s vlajkou ČR. Zamávejme si státní vlajkou v tento den ve 14.00 hodin do čtyř světových stran, a pak nám vrcholové snímky s vlajkou ČR z výstupů 28. října 2017 zašlete na adresu  zc.manzes@murtnecpam nebo Facebook Pohádkové království," dodal Marcel Goetz.

"Zkusme stoupat s českou vlajkou a to kdekoliv na světě podle hesla "Kdo nestoupá není Čech". Nejlepší vrcholové fotografie s vlajkou ČR z 28. října 2017 vyhodnotíme a pochlubíme se s výsledky společně s Klubem českých turistů na veletrhu Regiontour v Brně 18. ledna 2018. Letošní akce je ovšem přípravou na daleko velkolepější akci, která by měla proběhnout v roce 2018, kdy budou probíhat oslavy století od vzniku Československa," uzavřel své povídání autor projektu Marcel Goetz.


    SportovníListy.cz napsaly:    (ps, SportovníListy.cz & Prvnízprávy.cz, foto: Petr Skála)