Sportovně technická komise ČSRU potvrdila kontumaci semifinále Sparta - Vyškov 0:30

Hodně složitě až  přes tři kliknutí na nejrůznější ikonky a soubory se dostanete na webu České rugbyové unie k výsledku zasedání Sportovně technické komise, která projednala tentokrát už za účasti zástupců trestaného ragbyového klubu RC Sparta Praha jeho odvolání  proti kontumaci semifinálového utkání  Sparta - Vyškov 0:30. 

Při jednání  v pondělí 5. listopadu 2018 v Říčanech Sparta podle slov jejího předsedy Miloše Slušeho při odvolání argumentovala tak, že případ, ke kterému došlo, když její hráč Joseph Saldan odehrál pár minut v semifinále,  aniž by předtím odehrál požadované čtyři poločasy, není v dokumentech, podle kterých se ragbyové soutěže řídí, taxativně uveden pro kontumaci zápasu. Podle výkladu Sparty komise může, ale nemusí  prohřešek potrestat přímo  kontumací zápasu. Může místo toho udělit jen finanční pokutu. Případ Saldana, který odehrál od září kromě nepostačujících jen dvou zápasů za áčko, další zápasy za béčko Sparty není tím případem, proč  podmínka čtyř poločasů byla před lety do soutěžního řádu zařazena. Týmy se totiž  na finále dříve totiž posilovaly o své bývalé hráče, kteří hráli celou sezónu v zahraničí,  ať už to byl ze známých případů Martin Kafka, který před finále s Pragou posílil na přelomu tisíciletí Říčany nebo Ladislav Vondrášek, který pomohl v play off zase Slavii. 
Po vznesení sparťanských připomínek už bez přítomnosti zástupců pražského klubu  Sportovně technická komise pak došla k  rozhodnutí, že  shledala porušení Přestupního řádu ragby Hlava V. Zachování regulérnosti soutěže, Článek 20, odstavec 1., porušení Soutěžního řádu ragby, čl. 109 b), 110 c), 111 b).

Sportovně technická komise ČSRU tudíž trestá RC Sparta Praha dle čl. 117 b), c) SŘR  

• Hracími důsledky, tj. kontumační porážkou 0:30
• Disciplinární řešení přestupku STK ČSRU předává DK ČSRU STK ČSRU považuje porušení Hlavy V. PŘR za hrubé provinění proti řádům.

Schválené výsledky:

Zápas číslo 45. Sparta Praha  - Vyškov ze dne 27. 10. 2018   rozhodovaný trojicí  Wright Liam -  Čekal -Rázga  0:30   kontumačně. 

Další program ragbyové extraligy bude následný:
O 3. místo:  zápas číslo 47. Sparta - Říčany se odehraje 10. 11. 2018  od 12 hodin.
Finále:  zápas číslo 48. Tatra  - Vyškov se odehraje 10. 11. 2018 začátek utkání od 13 hodin.
    

   Českéragby.cz rovněž napsalo:  
Ragbyové finále play off se nehraje. Výkonný výbor ČSRU je odložil

Kde a kdo bude hrát finále play off ragbyové ligy? Dozorčí rada uznala argumenty Sparty


Místo finále play off Sparta - Tatra se bude hrát finále Tatra - Vyškov. Proč se tak stalo?


(ps podle zápisu STK ČSRU, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)