Sparťané měli patrně v Edenu živou vodou, když oživovali své hráče. Slavia - Sparta 1:1

Derby pražských "S" s pořadovým číslem 291 přineslo plno osobních soubojů, na trávníku ležících fotbalistů a častá nahlížení do video záznamů.

Už v 11. minutě začala akce, která potvrdila tvrzení, že fotbal nemá logiku. Sparťanský čertík  Kanga ztratil při útoku Sparty balon a borci Slavie se pak dostali zásluhou Škody, který poslal  do sóla Hušbauera do gólové šance. Bývalý hráč Sparty hájící už dlouho barvy Slavie šel sám na brankáře soupeře a patrně spadl přes jeho ruce. Rozhodčí Hrubeš nařídil penaltu a brankáři dal žlutou kartu, byť se sešívaní dožadovali červené karty. Pak  ovšem muž s píšťalkou ještě  situaci přezkoumal u  videa a penalta se nekopala. Navíc žlutou kartu dostal  místo gólmana Sparty Hušbauer údajně  za filmování.

Ve dvacáté minutě už Slavie vedla. Slavia vybojovala  roh a  Hušbauer ho kopl tak, že Tomáš  Souček mohl  hlavou skórovat.

Po přestávce Slavie měla plno šancí, ale nevyužila je. Naopak z náhodné střely Plavšiče, na kterou nedosáhl brankář Slavie Kolář, došlo k vyrovnání a z vymezeného prostoru pro diváky Sparty následovalo   světlicové bombardování trávníku v Edenu.

Borci Slavie během druhé půle zahnali  hráče Sparty na jejich polovinu, aby tam muži v rudých dresech  občas ulehávali na trávník, kde se nechávali přímo  na hrací ploše ošetřovat a v jednom případě dokonce odnést na nosítkách, aby za chvílí běhali po hřišti jako zajíci.

Král se sice v nastaveném čase trefil, ale jen do břevna sparťanské branky, a protože se orazítkovaná břevna dokonce ani nepočítají, natož aby ovlivnila výsledek, skončilo derby 1:1.

Příznivci Slavie v souvislosti s penaltou s nepenaltou tvrdili, že Slavie měla vyhrát, ale vykládejte to příznivcům Sparty, kteří svým borcům po utkání zatleskali, protože neprohráli.

Zbývá ještě vysvětlit tu živou vodu, s kterou patrně nějaký zřízenec v barvách klubu  vždy pocákal ty sparťanské hráče, kteří  v přímém přenosu nejdříve umírali na trávníku, ale pak po zásahu kapek živé vody se vrátili zpět na hřiště, kde se poté  pohybovali jako nekulhající junáci.

Praha 14. dubna 2019

FORTUNA:LIGA

Slavia Praha - Sparta Praha 1:1 (1:0)
Branky: 20. Souček - 53. Plavšič. Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Caletka - Franěk (video). ŽK: Frydrych, Hušbauer, Masopust - Štetina, Kanga, Nita. Diváci: 19 370 (vyprodáno).
Slavia: Kolář - Frydrych (79. Van Buren), Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Král - Masopust, Hušbauer, Zmrhal (73. Stoch) - Škoda. Trenér: Trpišovský.
Sparta: Nita - Zahustel, Štetina, Costa, Hanousek - Hložek, Kanga, Sáček (77. Čivič), Frýdek, Plavšič (90.+3 Karlsson) - Tetteh (61. Drchal). Trenér: Ščasný.