Slavia si proti Zlínu zkoušela ostřelovače branky soupeře a test vyšel, Slavia - Zlín 3:1

Po utkání Slavia Praha - Zlín 3:1 z pořadu patnáctého kola fotbalové ligy si  Pražané upevnili vedoucí postavení v tabulce.

Slavia prohrávala 0:1, ale ještě do poločasu stačili domácí fotbalisté nejenom vyrovnat, ale ujmout se i vedení 2:1.

Vraťme se však k první brance, po které se střelec gólu neradoval. Skóre totiž  otevřel odchovanec Slavie Pavel Vyhnal, který právě proto gól ani neslavil.

Zlín však vedl jen pouhých  pět minut. Peter Olayinka dal hlavou po Hušbauerem kopnutém  rohu břevno a orazítkovaný míč dobíhající Frydrych dostal do zlínské branky.  Rozhodčí Hrubeš se sice ještě nechal ujistit  u videorozhodčího, že nešlo o ofsajd a pak teprve  vyrovnání uznal.

V nastaveném čase prvního poločasu Slavia ještě kopala trestný kop, který se povedl Miroslavovi Stochovi a bylo to 2:1.

Po změně stran už Slavia vedla 3:1, když třetí gól  padnul z penalty, kterou krátce po přestávce proměnil slovenský reprezentant Miroslav Stoch.

Praha 11. listopadu  2018

FORTUNA:LIGA   patnácté kolo

Slavia Praha - Zlín  3:1  (2:1)

Branky: 45.+1 a 47. (druhá byla z penalty) Stoch, 22. Frydrych - 17. Vyhnal *  Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Dresler * ŽK: Olayinka, Bořil - Matejov, Hnaníček, Bartošák * Divácků se sešlo  10 107.
Slavia Praha: Kovář - Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Baluta (58. Sýkora), Zmrhal (74. Škoda) - Olayinka (88. Matoušek). Trenér: Trpišovský.
Zlín: Dostál - Bačo, Hnaníček, Gajič - Matejov, Podio (76. Balič), Libor Holík, Jiráček, Bartošák (86. Masař) - Beauguel, Vyhnal (70. Hronek). Trenér: Bílek.