Školáci ze Štětí a okolí zamířili do Labe arény za netradičním sportovním zážitkem

Více než 400 dětí ze štětských základních a středních škol a okolí zavítalo na Adventní sportovní hry do Labe arény. Kromě tradičních sportovních disciplín, jako například veslování na trenažeru či florbalu, je čekala i řada netradičních her – kinball, laser pistole nebo opičí dráha. Adventní sportovní hry v Labe aréně ve Štětí měly premiéru v minulém roce před Vánoci.

Jak říkám...„Atmosféra, kterou jsme letos zažily na Adventních sportovních hrách v Labe aréně, byla úžasná. Naším cílem bylo již od začátku otevřít novou budovu Labe arény ve Štětí veřejnosti a maximálně se zaměřit na podporu sportovních aktivit dětí a mládeže, a to jak těch tradičních, tak i těch netradičních. Potvrzuje se nám, že stačí správný impuls a děti rychle zapomenou na mobily a počítače, a že sport je stále baví,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény.

„Velmi rádi jsme navázali na loňský sportovní advent v Labe aréně a již nyní se těšíme, že v nové tradici budeme pokračovat i v příštím roce. Děti obou stupňů naší základní školy si akci velmi užily a my dospělí jsme rádi na chvíli zapomněli na předvánoční shon," doplnila Ilona Stieranková, zástupkyně ředitele Základní školy Ostrovní ve Štětí.

Žáci škol ze Štětí a okolí si zároveň jako jedni z prvních zajeli druhé kolo Školní ligy Česko vesluje, ve kterém není cílem ujet co nejrychleji předem danou vzdálenost, ale naopak během 4 minut ujet ve čtyřčlenné štafetě co nejdále. Pro děti z vyšších ročníků, které dokážou zajet 800 metrů i za 2,5 minuty, byl nový formát soutěžního kola výzvou.

Labe aréna ve Štětí letos dokončí první kompletní rok své činnosti. Během této doby potvrdila, že se stala jedním z nejvýznamnějších sportovních center Ústeckého kraje, kde se konají jak akce na té nejvyšší sportovní úrovni, tak slouží široké veřejnosti a dětem k jejich sportovnímu vyžití. Konalo se zde například Mezinárodní mistrovství Česka ve veslování na dlouhé dráze, Školní liga a Finálová regata Česko vesluje. Své zázemí zde mají místní sportovní oddíly veslování, rychlostní kanoistiky, parkouru, vodáckého víceboje, crossfitu, florbalu nebo mažoretek.

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod.

Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.

Více informací zde.

(ps, Labe aréna, SportovníListy.cz, foto: Labearéna.cz)