Sezóna hokejové ligy začala divokou přestřelkou v Praze ... Sparta - Plzeň 7:6 v prodloužení

Hokejisté Sparty Praha porazili v předehrávce 1. kola hokejové  extraligy Plzeň 7:6, ale se tak až  v prodloužení.


SportovniListy.cz byly na místě děje ...Celé utkání byla divolá přestřelka s různými třetinami. Škoda dostala první gól už  v úvodní části první třetiny. Řepíkova trefa byla v úvodním utkání nové sezony jako první.  Domácí diváci se však dlouho neradovali. Naproti sparťanského kotle pod dohledem plzeňských příznivců padly v první třetně tři branky do klece, kterou třikrát neuhlídal Machovský.

Druhou třetinu, ale  vyhráli hokejisté Sparty  4:0 a na všechny branky se divalí zblízka příznivci Plzně. 

Ve třetí třetině sice Sparta přidala šestou branku a vedla 6:3, jenže Plzeň zformovala všechny své síly a  vyrovnala ze stavu 3:6 na 6:6.  Utkání se prodlužovalo a v čase 64:22 minut však rozhodl domácí hráč Jan Košťálek, který dal svůj druhý gól, když ještě na jeden přihrál.

Jak říkám ... "Byl to poněkud bláznivý zápas. V první třetině předvedla Plzeň několik výborných věcí. Bylo patrné, že jsou i díky zápasům v Lize mistrů připraveni na soutěžní zápas. Tam byli silnější než my, ale ve druhé třetině jsme se zlepšili a přeřadili na další stupeň. Celkově byly v zápase na obou stranách opravdu výborné momenty, ale také strašné chyby. Byl z toho výsledek 6:6, v prodloužení či nájezdech už hraje svou roli i štěstí. My jsme využili chybičky soupeře a máme dva body. Byl to skvělý zápas pro diváky, ale z pohledu trenéra musím říct, že zítra máme co rozebírat," řekl po utkání anglicky hovořící kouč Sparty Uwe Krupp.

"Byl to divoký zápas. První třetina byla pro nás, druhá byla z naší strany katastrofou. Špatný start do třetiny, v první minutě dva inkasované góly, to se nesmí stát... Sparta odskočila a byla na koni, my jsme udělali pár chyb a góly jsme jim darovali. Ve třetí třetině jsme se ale zase vrátili do hry, Sparta se snažila výsledek bránit, ale věděli jsme, že tým má charakter, což dnes znova dokázal. Vrátili jsme se do utkání, pak bohužel přišla chybička v prodloužení, ale s ohledem na vývoj zápasu je pro nás bod dobrý. Za třetí třetinu musím hráče pochválit," komentoval utkání za Plzeň kouč Ladislav Čihák.
     Praha  12. září  2019  Tipsport ELH     ... první kolo

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 7:6 v prodloužení (1:3, 4:0, 1:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 01:35. Řepík (Polášek, V. Růžička ml.), 20:38. Smejkal, 20:55. Řepík (Kvapil, Kalina), 34:29. Košťálek (Pech, Polášek), 37:22. Říčka (Smejkal, Sukeľ), 40:09. Dočekal (Smejkal, Košťálek), 64:23. Košťálek (Forman, Ďaloga) -  04:21. Rob (Gulaš, Mertl), 14:02. Gulaš (Pulpán, Mertl), 15:42. P. Straka (Eberle), 43:40. Gulaš  (Mertl), 54:15. Mertl  (Gulaš, Pour), 56:40. V. Němec (Budík, Čerešňák) * Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Gebauer, Lederer * Vyloučení: 11:10, navíc Forman, Piskáček oba 10 min. - Houdek 5 min., 10 min. a do konce utkání * Využití: 2:1 * Diváci: 8632.
Sparta Praha: aý - Polášek, Piskáček, Ďaloga, T. Pavelka, Blain, Kalina, Košťálek - Smejkal, Černoch, Dočekal - Řepík, V. Růžička ml., Kvapil - Forman, Pech, A. Kudrna - Rousek, Sukeľ, Říčka. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.
Škoda Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Pulpán, Kaňák, Moravčík, Vráblík, Budík, od 21. navíc Houdek - Gulaš, Mertl, Pour - Kantner, Roman Vlach, V. Němec - Rob, Kolda, Indrák - Kodýtek, Eberle, P. Straka - Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.


 
(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)