Seriál jarních závodů Běhej s námi úspěšně doběhl a chystá pokračování

[ title]
Čtyřdílný seriál Běhej s námi má za sebou první úspěšný ročník. Ať už z pohledu počtu běžců, organizace, ale především pohodové patriotní atmosféry. Hlavně na ní plánují pořadatelé z Kopaninského spolku brzy navázat.

"Jsme spokojeni, přece jen jsme rozjížděli první ročník a nikdo nemohl přesně vědět, jak se nám podaří získat místní lidi pro běhání i přilákat běžce odjinud. Cílem bylo hlavně zapojit místní komunitu, což se povedlo. Výborné ohlasy mnoha účastníků a dalších stran nás přesvědčily, že jsme se vydali správnou cestou,“ řekla  Šárka Hrubá z pořádajícího Kopaninského spolku.

Běhalo se od února 2019 od OC Šestka a Přední Kopaniny přes Statenice, Suchdol až do dubnových Únětic.

"Vybrali jsme dobrá místa, všude je po premiéře zájem pokračovat. Stejně jako ze strany hlavního partnera Letiště Praha,“ dodala Zita Patíková za pořadatele.

Celkový počet účastníků jde do stovek. Zejména víkendové závody s bohatým dětským programem přitáhly spousty lidí. Potvrdila se i strategie přírodního charakteru a především kratších tratí okolo 6 kilometrů, která dokázala přivést k závodění i nováčky, ale neodradila zkušené běžce. A některé dokonce vytvořila, jako celkového vítěze, pořád hlavně cyklistu Jiřího Chybu.

Ti první přišli většinou z místa závodu a nejbližšího okolí, ti druzí se naučili jezdit i přes celou Prahu.

"Náš koncept seriálu a celkového žebříčku včetně finančních odměn a tomboly pomohl gradaci i dalším účastem těch, co přišli původně třeba na jeden závod,“ dadal Jan Plachý ze spolupořádající agentury eventime.

"Účastním se mnoha běžeckých závodů, ale seriál Běhej s námi mě v poslední době nejvíce nadchnul, takovou péči organizátorů a rodinnou atmosféru jen tak nenajdete"  potvrdila účastnice tří ze čtyř závodů Bianka Mičke, závodící za tým Adidas Runners.

"Pro mě to byla hlavně možnost zažít něco společného s kolegy mimo pracovní prostředí, máme super kolektiv a běhy nás baví. Na Běhej s námi se mi líbilo, že není důležité, jak rychle běžíš, potkáváš spoustu známých a byla tady vždy skvělá atmosféra," doplnila  Pavlína Beňová, která běhala seriál v barvách hlavního partnera Letiště Praha."Teď se chystáme zorganizovat tradiční Gigathlon v Račicích a podzimní suchdolský City (cyklo)kros, mezi tím bychom rádi přidali i další o něco delší běh v Horoměřicích, který by mohl pomoci překlenout čekání. V seriálu Běhej s námi chceme pokračovat příští rok na jaře, možná přidáme i další zastávky," uzavřel hodnocení akce Jan Plachý.

Více informací zde, kde najdete i odkazy na fotoalba a výsledky.
(tono, behejsnami.com, SportovníListy.cz, foto: behejsnami.com)