Sázkaři na zápasy MS v basketbale, které se hraje v Číně, prosázeli již miliony korun

[ title]
Úspěchy českých basketbalistů na MS v Číně se promítly i do zájmu sázkařů, kteří v tomto sportu prosází mimořádné částky. 

Jak se sází na MS v basketbalu?

Celkem dosáhly náběry včetně  zápasů, které se odehrály  9. září 2019, u Tipsportu  141 milionů korun. Basketbalové MS se tak zařadí k největším akcím roku, za MS hokej a tenisové grandslamy, které jsou ještě trochu výš.

Nejvíc se samozřejmě sází na český národní tým. První utkání s USA bylo ještě slabší, ale souboj s Tureckem už byl nejsázenějším zápasem MS za 10 milionů korun, jen o něco méně pak bylo sázeno na  duel s Řeckem. Zajímavé je, že sázkaři věřili ve výhru Česka, i když bylo Řecko favoritem a navíc našim stačila i prohra do 11 bodů.

Před  zápasem Česka proti Austrálii už je ale situace jiná. Poměr tiketů vsazených na výhru Austrálie – Česko byl den před zápasem 94% - 6%. Remízu po základní hrací době v kurzu přes 18:1 sázkaři prakticky nehrají.

A jaké byly kurzy den před utkáním?


Výhra Austrálie má kurz 1,22:1

Remíza 18,5:1

Výhra Česka 4,92:1

Kurz na zisk titulu mistrů světa mají Češi druhý nejvyšší  100:1, když horší mělo jen  Polsko 250:1. Američané jsou top favority 1,95:1 , Australané v kurzu na zlato 7,5:1.

(tš, Tipsport, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)