Rychlobruslařka Martina Sáblíková se vrátila na trůn pro nejlepšího sportovce Olympu 2019

Anketu Olympu za rok 2019  vyhrála rychlobruslařka Martina Sáblíková před sportovním lezcem Adamem Ondrou a skeetařem Jakubem Tomečkem.

Anketu ovládla Sáblíková předtím i v letech 2013, 2015 a 2016, když uplynulé dva ročníky patřily biatlonistům, předloni vyhrála Gabriela Koukalová a loni Michal Krčmář.

Rychlobruslařská legenda Martina Sáblíková už nyní zase pilně trénuje. Proto ani nestihla osobně převzít ocenění s tradiční trofejí, ale poslala ostatním sportovcům pozdrav na videu.

Jak říkám ...„Děkuju vám za ocenění, moc si toho vážím, zvlášť když vím, kolik skvělých sportovců tam je kolem mě,“ vzkázala Sábliková ve videozdravici z Inzellu, lázeňského městečka v Bavorsku na pomezí s Rakouskem, místa proslulého perfektní rychlobruslařskou dráhou a velkými šampionáty.

A ti další skvělí sportovci? Měla pravdu, Olymp CS MV má za sebou další báječný rok. O čemž svědčí triumfy dalších v pořadí – lezec Adam Ondra je znovu mistrem světa a poprvé i evropským šampionem, střelec Jakub Tomeček taktéž mistrem Evropy ve skeetu, stejně jako jeho „bratr ve zbrani“ Jiří Lipták, ten získal zlato v trapu atd.

Adéla Hanzlíčková má první dospělou medaili, evropské stříbro. Jan Kříž si za první velkou medailí vylezl hodně rychle na mistrovství světa, biatlonistka Markéta Davidová už dokázala vyhrát závod světového poháru. Sportovní gymnastka Adéla Holasová má stříbrnou medaili z Evropských her, cyklista Jan Bárta tamtéž vybojoval bronz v časovce. Teď dostal ještě nafukovací kruh, aby ho napříště nezaskočila voda jako na nedávném mistrovství světa v Anglii.

Jen Anna Fernstädtová z elitní desítky sportovců Olympu skončila čtvrtá na mistrovství světa – mezi dospělými, ale zato získala titul juniorský, proto ji patří i titul Juniorka roku 2019.

Do Síně slávy Olympu byl jako třináctý člen jmenován olympijský vítěz z Barcelony 1992 ve střeleckém trapu Petr Hrdlička.  Cenu zde předávala Kateřina Emmons, další eso ze střelecké palety  karet Olympu. Náměstek ministra vnitra Jiří Nováček pak ocenil Cenou ministra už bohužel bývalou rychlobruslařku Karolínu Erbanovou. 

Ceny získali i nejlepší sportovci mezi policisty (UNITOP) a hasiči (HZS). Plavkyně Lenka Rendlová získala medaile na světových hrách a zaplavala i český rekord masters na 100 metrů prsa. Úspěchy stále sbírá střelec Jindřich Skupa, účastník olympiády v Barceloně 1992. A nejlepším týmem se stali také střelci, medailisté ze světových policejních her v Miláně ve složení Miroslav Zapletal, Michal Říha, Pavel Svoboda. Mezi hasiči bral ocenění Daniel Klvaňa, světový rekordman na 100 metrů a druhý z mistrovství světa a pak celý desetičlenný tým, který se zaskvěl na mistrovství světa v Číně.

   Praha 15. října   2019Anketa Sportovec roku ministerstva vnitra 2019

1. Martina Sáblíková (rychlobruslení), 2. Adam Ondra (sportovní lezení), 3.  Jakub Tomeček (střelba skeet), 4.    Jiří Lipták (střelba trap), 5.   Adéla Hanzlíčková (zápas), 6.  Jan Kříž (sportovní lezení), 7. Markéta Davidová (biatlon), 8. Aneta Holasová (sportovní gymnastika), 9. Jan Bárta (cyklistika) a 10. Anna Fernstädtová (skeleton).

Junior roku: Fernstädtová (skeleton).

Síň slávy: Hrdlička (sportovní střelba - trap).

Cena ministerstva vnitra: Erbanová (rychlobruslení).


(Olymp, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)Boj o fotbalové nafukovací panny

31.5.2020 09:00:00

Tak se nám konečně rozjela fotbalová liga. Byl to ale zvláštní pohled. Prázdné tribuny si před pár týdny jen stěží dovedl někdo představit. Pamatujeme si, jak se slávisté velmi rozčilovali, když ...