Rozhodčí zvažují, že nebudou zápasy Sereny Williamsové rozhodovat, pokud se neomluví

[ title]
Emocionální výbuch, který předvedla bývalá světová tenisová jednička Serena Williamsová při finále US Open, a následné obvinění ze sexismu dostává další pokračování. Jak informoval v úterý 11. září 2018 britský deník The Times, zvažují tenisový rozhodčí bojkot zápasů americké superhvězdy.

Jak deníku prozradil jeden z tenisových arbitrů, panuje mezi nimi přesvědčení, že americká tenisová federace straní své tenistce. Rozhodčí finále ženské dvouhry US Open Carlos Ramos „byl předhozen lvům jako žrádlo a stal se terčem nadávek,“ protože dělal dobře svoji práci. Rozhodčí zvažují, že nebudou zápasy Sereny Williamsové rozhodovat do té doby, dokud se za své chování neomluví přímo Carlosu Ramosovi.

Po skončení turnaje vyjádřila Williamsové podporu americká federace a WTA (ženská tenisová asociace). V pondělí 10. září 2018 pak vydala prohlášení Mezinárodní tenisová federace ITF, která se postavila za rozhodčího Ramose a označila jej za „jednoho z nejzkušenějších a nejuznávanějších tenisových rozhodčích.“(kp, ITF,  The Times, SportovníListy.cz, foto: snímek citovaného článku na webu The Times)