Remízou v Ostravě udrželi Mladoboleslavští fotbalisté letošní neporazitelnost

Mladoboleslavští fotbalisté vydřeli na vítkovickém městském stadionu bod za nerozhodnou bitvu s ostravským Baníkem. O výsledku rozhodli ostravský Procházka na začátku a boleslavský Mešanovič na konci prvního poločasu. Boleslavští tak protáhli letošní neporazitelnost na šest ligových střetnutí.

První poločas začal Baník před slušně zaplněnými ochozy tlakem na boleslavskou branku. Krátce po sobě si vynutil dva rohové kopy a ten druhý proměnil v nečekaně brzké vedení.  Ve 4. minutě totiž druhý ostravský rohový kop z houštiny hráčů Procházka hlavou usměrnil k pravé tyči - 1:0.

Ve 43. minutě po spolupráci s Fulnekem odcentroval z levé strany Přikryl, vysoký míč Komlichenko sklepnul k Mešanovičovi, který ve 32. minutě vystřídal Křapku, na jehož post na kraji obrany se stáhnul Hubínek a ten vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas na nerozhodném výsledku nic nezměnil. Útočilo se sice z obou stran, ale na brankáře, ostravského Laštůvku i boleslavského Šedu, nikdo účinnou zbraň nenašel. Mladoboleslavští v náročné bitvě získali jeden bod za remízu, třetí v uplynulých třech vzájemných zápasech, a jsou v letošním roce stále bez prohry.

"Prvních dvacet minut byli Ostravští lepší, protože jsme se těžko vyrovnávali s jeho agresivitou, na kterou jsme se však připravovali. Neměli jsme dobrý vstup do utkání a museli proto do sestavy sáhnout, střídání se nám pomohlo a do konce poločasu zaslouženě vyrovnali. Po přestávce jsme měli herně navrch, ale na svoji stranu jsme vítězství nestrhli. Baník se potom vzchopil, a i když nás v závěru tlačil, zvládli jsme to. Je příjemné, že jsme na jaře neprohráli, dobře jsme v zimě posílili a příchodem Jugase a Hájka se nám zlepšila defenzíva,"  řekl trenér Mladé Boleslavi Jozef Weber.

"Viděli jsme mužný fotbal z obou stran. Přístup hráčů byl dobrý, výsledek je špatný. Chyběl nám jeden gól k vítězství. Byli jsme lepší, ale Boleslav neustále zlobila. Více jsem čekal od našich útočníků," řekl ostravský kouč Bohumil Pánik, který z nerozhodného výsledku domácího utkání radost neměl, neboť po třech předchozích prohrách to byl pro Baník čtvrtý zápas v řadě bez vítězství.

Ostrava  16. března 2019

FORTUNA:LIGA

FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)
Góly: 4. Procházka - 43. Mešanovič *  ŽK: Diop - Jugas, Hájek, Přikryl, Komlichenko, Matějovský, Hubínek, Mašek  * Rozhodčí: Berka - Kříž, Kubr * Diváků: 10593
FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka (32. Mešanovič), Hájek, Jugas, Fulnek - Hubínek, Takács - Ladra (79. Mašek), Matějovský (89. Tataev), Přikryl - Komlichenko.
FC Baník Ostrava: Laštůvka - Šindelář, Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Hrubý, Kuzmanovič (61. Granečný) - Diop, Jakub Šašinka (78. Holzer).

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)