Ragbyová semifinále play off Praga - Sparta 17:26 a Vyškov - Tatra 39:33

Nejvyšší ragbyová soutěž vstoupila úvodními semifinálovými zápasy play off do závěrečných bojů.

Hráči mistrovského týmu z let 2014 a 2015 z pražské Pragy prohráli se  Spartou 17:26 a mistrovský tým z roku 2016 Vyškov zvítězil doma nad Tatrou 39:33.

Sparta  už několik měsíců drží neporazitelnost, a tak borci ze Sparty neprohráli ani v semifinálovém duelu s Pragou. Sparťané cestu za vítězstvím  neměli  vůbec snadnou. Šedesát minut prohrávali a teprve v závěru využili nepozornosti domácích ragbistů a čtyři minuty před koncem položili v početní převaze rozhodující pětku.

"Byla to docela dřina. Jednak nám Praga nic nedarovala a pak naší hru ovlivnila  značná zranění. Nakonec jsme v kombinované sestavě uspěli, ale bylo to trochu se štěstím," přiznal po utkání kouč Sparty Petr Okleštěk. "Zápas jsme dobře rozehráli, ale po naší druhé pětce položené ve druhém poločase jakoby nás opustil elán. Neubránili jsme vedení a při skóre nařízených trestných kopů 14:6 proti nám jsme v závěru na soupeře už nestačili," poznamenal po utkání ke hře Pragy její trenér Eduard Krützner mladší.

Praga Praha - Sparta Praha  17:26  (10:8)
Pětky 2:3 * Body:  Čížek 7, Nase a Forst po 5 -  Pantůček 11, Jindra, Chmelík a Hřebačka Richard po 5 * Rozhodoval: Heřman

Druhé semifinálové utkání bylo odvetou loňského finále o titul. Vyškov zopakoval proti Tatře i loňský úspěch a nad Pražany opět vyhrál. Během utkání se několikrát měnilo vedení, ale nakonec tu rozhodující šestou v pořadí položenou pětku dali Jihomoravané těsně před koncem utkání.

"Máme radost, že do Prahy jedeme se třemi body a Tatra bude muset za každou cenu vyhrát větším rozdílem bodů," poznamenal trenér Vyškova Martin Hudák.

JIMI Vyškov - Tatra Smíchov  39:33  (17:21)

Pětky: 6:5 * Body: Soural a Gibala po 10, Kovář Martin 7, Doležel a Školař po 5, Monček 2  - Berounský 8, Havel, Zábranský, Rygl, Bartoň a Černý po 5 * Rozhodoval: Čekal.